Paukščių gripo prevencijai – 6 mln. eurų paramos

Siekiant apsisaugoti nuo Lenkijoje siaučiančio paukščių gripo, Lietuvos ūkiai galės gauti apie 6 mln. eurų paramos biosaugos priemonėms.

Anot Žemės ūkio ministerijos, paukštininkystės ūkiai paraiškas paramai galės teikti nuo kovo 2 dienos. 

„Tai nauja priemonė, pagal ją didžiausias prioritetas skiriamas sektoriams, kuriems taikomi papildomi reikalavimai dėl užkrečiamų ligų prevencijos. Iki situacijos Lenkijoje didžiausias dėmesys buvo skiriamas afrikinio kiaulių maro prevencijai“, – pranešė ministerija. 

Lėšos bus skiriamas pagal Kaimo plėtros programą, skirtą investuoti į biosaugą. Manoma, kad jų poreikis galėtų siekti apie 6 mln. eurų, bus finansuojama 80 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, o didžiausia galima suma vienam projektui bus 70 tūkst. eurų.

Lenkijoje nuo praėjusių metų pabaigos užfiksuota dešimt paukščių gripo protrūkių, sunaikinta apie 150 tūkst. paukščių. Praėjusią savaitę gripo atvejis nustatytas ir Slovakijoje, ten sunaikintos 22 vištos.

Maisto ir veterinarijos tarnyba tikina, jog į Lietuvą vežama paukštiena yra saugi, tačiau ragina šalies paukščių laikytojus imtis papildomų saugumo priemonių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.