Penktadiemį patvirtinta dar 13 naujų koronaviruso atvejų, iš viso – 358

Photo by DFID — UK Department for International Development on Foter.com / CC BY

Penktadienį patvirtinus dar 13 naujų koronaviruso atvejų, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 358.

Kaip penktadienio vakarą pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), tarp naujai nustatytų užsikrėtusiųjų – dar vienas medikas, užsikrėtęs kontaktiniu būdu.

Kaip BNS patvirtino ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė, koronavirusas nustatytas Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos medikui. Anot jos, šis ir ketvirtadienį Žalgirio klinikoje patvirtintas atvejis – greičiausiai susiję.

„Tikėtina, turint galvoje, kad ta pati gydymo įstaiga“, – BNS sakė N. Mikėnaitė.

Pasak ministerijos atstovės, tarp užsikrėtusiųjų yra ir įvežtinių, ir vietinių atvejų, tačiau tikslių duomenų ji teigė neturinti.

„Visi duomenys dar tikslinami“, – kalbėjo N. Mikėnaitė.

Iki šiol iš viso ištirti 5495 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Iš viso Lietuvoje mirė penki žmonės, kurie sirgo COVID-19.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai, o mobiliuose punktuose tyrimus atlikę asmenys bus informuoti apie savo tyrimo rezultatus, skelbia ministerija.

SAM ragina žmones maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.