Pensijų fondams praėję metai buvo geri – asociacija

Фото pixabay.com

Pasaulį sukrėtusi koronaviruso pandemija nesutrukdė Lietuvos pensijų fondams sėkmingai užbaigti 2020 metus – bendra vidutinė svertinė grąža siekė 5,2 proc. 

Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) direktorius Tadas Gudaitis, kad praėję metai buvo geri tiek vyresnio amžiaus, tiek jauniems pensijai kaupiantiems žmonėms.

„Kuomet kalbame apie pensijų fondų rezultatus, tai turime tikrai gerų žinių. Pernykščiai metai tikrai buvo geri. Tie gyventojai, kurie kaupė papildomai lėšas savo senatvei, uždirbo vidutinę 5,2 proc. grąžą“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė T. Gudaitis. 

Pasak jo, palyginti su ankstesniąja krize, situacija buvo kur kas geresnė, tai lėmė ir kitokie nei prieš dešimtmetį centrinių bankų, vyriausybių veiksmai. 

„Kriziniais metais, kurie buvo praėjusieji metai, lyginant juos su paskutine 2008-2009 metų krize, tai matome, kad rezultatai radikaliai skiriasi“, – sakė jis. 

Asociacijos direktoriaus teigimu, pensijų fondų dinamika pernai priminė V raidės formą. 

„Primena matematikos laikus mokykloje ir tą šaknies ženklo scenarijų arba kažkiek panašu į V raidės scenarijų: iš pradžių per pirmą pandemijos bangą turėjome didelį rimtą kritimą, bet po to matome, kad likusioje metų dalyje pensijų fondų rezultatai sugrįžo, sugrįžo metų gale į teigiamą teritoriją“, – sakė jis.

LIPFA išankstiniu vertinimu, pernai daugiausiai uždirbo jaunesnių dalyvių antrosios pakopos pensijų fondai, kurie pagal gyvenimo ciklo strategiją daugiau lėšų investuoja į bendrovių akcijas.

Nuo 2019 metų pradžios prie gyvenimo ciklo fondų strategijos perėję Lietuvos pensijų fondai perskirstė investicijas. Rizikingesnių, daugiau į akcijas investuojančių fondų vidutinė svertinė grąža pernai viršijo 5 proc.

Aukščiausias rezultatas buvo pasiektas 33-39 metų dalyvių fondų grupėje – čia vidutinė grąža siekė 5,79 proc. Vyriausių – 61-67 metų žmonių santaupos padidėjo vidutiniškai 2,98 proc., o turto išsaugojimo fonduose siekė 2,9 proc.

LIPFA duomenimis, nuo įsteigimo 2019 metų pradžioje Lietuvos pensijų fondų vidutinė svertinė grąža siekia 26,3 proc. 

Pensijų fondų turtas 2020 metų pabaigoje pasiekė beveik 4,5 mlrd. eurų ir buvo didžiausias per visą Lietuvos antrosios pakopos pensijų fondų veiklos laikotarpį. Didžiausias santaupas turi sukaupę 40-46 ir 47-53 metų pensijų fondų dalyviai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.