Per 1000 VDU darbuotojų gavo pirmąją COVID-19 vakciną, dauguma dirba nuotoliniu būdu

Nuotrauka sam.lrv.lt

Vytauto Didžiojo universitetas antradienį pranešė, kad daugiau nei tūkstantis šios įstaigos darbuotojų gavo pirmąją vakciną nuo koronaviruso.

Pranešime spaudai teigiama, kad VDU darbuotojai buvo įtraukti į visuomenei svarbias funkcijas vykdančių darbuotojų sąrašą ir tai suteikė galimybę vakcinuotis nuo COVID-19 aukštesniojo prioriteto tvarka.

Dauguma universiteto darbuotojų dirba nuotoliniu būdu.

„Šiuo metu Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojai, jeigu nėra būtinybės būti darbo vietoje, pavyzdžiui, prižiūrėti VDU Botanikos sodo oranžerijos augalus ir pan., dirba nuotoliniu būdu“, – BNS sakė universiteto atstovė Indrė Sekevičienė.

Anot pranešimo spaudai, atlikus išankstinę universiteto darbuotojų apklausą, VDU centralizuotai pateikė Kauno miesto savivaldybės skiepijimo koordinatoriui vakcinuotis pageidaujančių darbuotojų sąrašą ir jų duomenis, o pirmadienį daugiau nei tūkstantis Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojų gavo pirmąją vakciną.

„Vyriausybei pritarus, kad prioritetine tvarka galės vakcinuotis visi aukštojo mokslo įstaigų darbuotojai, Kauno miesto vadovus norisi pagirti už didelį operatyvumą ir dėmesingumą.  Sakyčiau, simboliška, kad esame skiepijami Oksfordo universiteto ir farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ sukurta vakcina: tai rodo universitetų bendrystę ir pasitikėjimą mokslu. Vytauto Didžiojo universitetas palaiko ir įvertina vieno garsiausių universitetų indėlį bei šios vakcinos reikšmę. Neabejoju, kad vakcinacija, žmonių sąmoningumas ir susitelkimas pagreitins grįžimą į visų pasiilgtą realybę ir vėl leis puoselėti gyvą bendravimą“, – teigė VDU rektorius profesorius Juozas Augutis.   

„Dar praėjusią savaitę Kaune paskiepyta dauguma abiturientų ir vyresnių klasių mokytojų, sutikusių priimti „AstraZeneca“ vakciną. Dabar – eilė akademinei bendruomenei. Nuolat iš anksto ruošiamės priekyje esantiems prioritetams. Šįkart, atliekant „namų darbus“, iniciatyvą parodė ir patys universiteto atstovai, operatyviai pateikę norinčiųjų skiepytis sąrašus. Visa tai leidžia be sustojimų rezultatyviai tęsti vakcinavimo procesą. Iškilios mokslo asmenybės pademonstravo tvirtą apsisprendimą skiepytis. Tikiu, kad toks žingsnis prisidės stiprinant žinią visuomenėje, jog šiai dienai vakcina yra efektyviausias būdas užtikrinti kauniečių ir visos šalies žmonių saugumą,“ – teigė Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *