Per metus VVKT gavo 6,8 tūkst. pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 skiepus

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

Per metus Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) gavo 6,8 tūkst. pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 skiepus.

„Per tuos metus VVKT sulaukė 6808 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis.

„Jeigu kalbėtume apie paskutinį metų ketvirtinį, jis nebuvo išskirtinis: iš esmės vakcinavimas vykdomas tomis pačiomis vakcinomis, kas buvo ir metų eigoje, pranešimų skaičiai, sunkumas, taip pat kardinaliai niekuo neišsiskyrė“, – tvirtino jis.

94 proc. pranešimų yra apie nesunkias reakcijas.

Pasak G. Andrulionio, vakcinacijos pradžioje pranešimų dažnis sudarė apie pusę procento nuo paskiepytų žmonių skaičiaus, tačiau per metus šis dažnis krito daugiau kaip tris kartus.

Pranešta apie 29 žmonių mirtis po vakcinacijos nuo COVID-19. Dauguma jų sirgo lėtinėmis ligomis, kurios, pasak G. Andrulionio, galėjo lemti mirtį. Priežastinis ryšys tarp mirčių ir vakcinos nebuvo patvirtintas.

Nuo birželio taip pat gauta per 400 pranešimų apie vakcinų neveiksmingumą – užsikrėtimus po skiepo.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *