Per parą apgręžta 3,8 tūkst. vairuotojų, dėl karantino nesilaikymo nubausti 149 žmonės

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Sekmadienį policija ir jai talkinančios institucijos apgręžė per 3,8 tūkst. į kitas savivaldybes vykusį vairuotoją, dėl karantino reikalavimų nesilaikymo nubausti 149 žmonės, BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Pasak jo, iš viso postuose kelionės neleista tęsti 3 847 transporto priemonėms. 

„Daugiausiai žmonių nubausta už daugiau negu vieno šeimos ūkio kontaktus ir už būriavimasi viešoje vietoje arba transporto priemonėje“, – apie užfiksuotus karantino reikalavimų pažeidimus pasakojo policijos atstovas. 

Už judėjimo tarp savivaldybių draudimo pažeidimus nubausti 14 žmonių, dar trys – dėl šventinių vakarėlių organizavimo. 

Sekmadienis buvo paskutinė diena, kuomet šalies savivaldybių centrų prieigose veikė stacionarūs masinės kontrolės postai, juose dirbo beveik 2 tūkst. policijos pareigūnų, o jiems padėjo dar apie 450 šaulių, karo policininkų, pasieniečių, viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, policijos rėmėjai. 

Sekmadienį Vyriausybė judėjimo kontrolę pratęsė iki sausio 31 dienos, tačiau, anot vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, konkrečios datos, kuomet keliuose veiks nuolatiniai masinės kontrolės postai, nebebus skelbiamos. 

R. Matonio teigimu, šalyje ir toliau veikia mobilūs pareigūnų postai, kontrolę užtikrina apie 750 pareigūnų ekipažų. 

Nuo gruodžio vidurio, kai buvo įvestas judėjimo draudimas tarp savivaldybių, kontrolės postuose pareigūnai apgręžė apie 40 tūkst. transporto priemonių. Beveik 16,5 tūkst. automobilių buvo apgręžti per ilgąjį Kalėdų savaitgalį.

Žmonėms keliauti galima darbo tikslais, vykstant pas gydytoją ar į laidotuves. Automobiliu gali važiuoti ne daugiau dviejų asmenų arba drauge gyvenantys asmenys.

Judėjimo ribojimą Vyriausybė žada peržiūrėti sausio viduryje, atsižvelgus į koronaviruso situaciją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.