Persirgusiems COVID-19 bus skiriama viena bet kurios vakcinos dozė

Nuotr. Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

Persirgusių COVID-19 skiepijimui bus skiriama viena bet kurios Lietuvoje naudojamos vakcinos dozė, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak SAM, viena „Pfizer“, „Modernos“ ar „AstraZeneca“, taip pat ir „Janssen“ vakcinų dozė gyventojams bus skiriama praėjus 180 dienų, tačiau registurotis skiepui galima jau po 150 dienų. Asmenims, kuriems po persirgimo nesusiformavo antikūnai, registruotis vakcinacijai galima anksčiau, t.y. praėjus 21 dienai po COVID-19 ligos diagnozės patvirtinimo.

„Moksliniai tyrimai parodė, kad organizmui jau susidūrus su koronavirusu vienos šių vakcinų dozės pakanka susiformuoti imunitetui“, – teigia ministerija.

Registrų centras sėkmingai atliko techninius pakeitimus, todėl tokie asmenys bus laikomi vakcinuotais pagal pilną vakcinavimo schemą ir taip pat jau galės gauti Galimybių pasą bei ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, jei asmuo yra persirgęs COVID-19 ir jam liga patvirtinta PGR tyrimo rezultatu. Jei koronavirusas nustatytas greituoju antigeno testu, asmuo, norėdamas gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, turės vakcinuotis dviem  „Pfizer“, „Modernos“ ar „AstraZeneca“ arba viena „Janssen“ vakcinos doze, bet galimybių pasas bus išduodamas jau po pirmosios dozės.

Šalyje nuo COVID-19 bent viena vakcinos doze paskiepyti apie 1 mln. 250 tūkst. asmenų, nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo beveik 280 tūkst. žmonių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *