Pėsčiųjų ir dviračių takams – papildomi 23 mln. eurų

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Finansavimas pėsčiųjų ir dviračių takams padidintas 22,9 mln. – lėšos bus skirtos iš 150 mln. eurų paketo, skirto paskatinti kelių tiesimo ir remonto verslą, mažinant koronaviruso pasekmes ekonomikai.

Susisiekimo ministerija skelbia, kad ministras Jaroslavas Narkevičius įsakymą dėl papildomo pėsčiųjų ir dviračių takų finansavimo pasirašė praėjusį penktadienį.

Didžiausios investicijos – 2,3 mln. eurų skirtos Jonavos miesto pėsčiųjų ir dviračių tiltui per Žeimių gatvę statyti.

Nauji dviračių ir pėsčiųjų takai bus įrengti Kauno rajono Vaišvydavos kaimo Miškininkų gatvėje, Joniškio rajone per Švėtės upę, Tytuvėnuose J. Basanavičiaus gatvėje, Kuršėnuose Daugėlių gatvėje, Jurbarko Lauko gatvėje.

J. Narkevičius tuo pat metu skyrė dar 1 mln. eurų Trakų rajonui – čia bus remontuojama Aukštadvario gatvė, pėsčiųjų takas palei Totoriškių ežerą Trakų mieste, taip pat bus įrengtas pėsčiųjų takas Žaizdrių gatvėje, o Lentvaryje bus kapitališkai remontuojama Račkūnų gatvė, įrengiant pėsčiųjų taką.

Praėjusią savaitę J. Narkevičius Trakų rajono keliams buvo skyręs dar 600 tūkst. eurų.

Siekdamas išsklaidyti abejones dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, J. Narkevičius po portalo lrt.lt tyrimo sustabdė finansavimą Trakų rajono vietinės reikšmės keliui šalia Trakų esančiame Varnikų kaime.

Portalo lrt.lt duomenimis, Varnikuose, Žemaitės gatvėje, kuri jungiasi su Varnikų gatve, ant Nerespinkos ežero kranto yra J. Narkevičiaus šeimos sodyba, kurią iš tėvų paveldėjo politiko žmona Irena ir jos brolis.

Pėsčiųjų ir dviračių takų remontui skirtos lėšos yra dalis 150 mln. eurų vertės paketo, kurį Vyriausybė skyrė valstybinės ir vietinės reikšmės keliams taisyti ir rekonstruoti, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.