Pirmadienį dėl techninių darbų laikinai neveiks dalis emocinės paramos linijų

Фото из открытых источников

Pirmadienį dėl vykdomų planinių techninių darbų laikinai neveiks Vilties linija, Pagalbos moterims linija, Vaikų linija ir Jaunimo linija.

Kaip ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, šios keturios emocinės paramos linijos neveiks nuo 8 iki 16 valandos. Be kita ko, jos neveiks ir skambinant bendruoju emocinės paramos telefonu 1809.

Atlikus techninius darbus, visos emocinės paramos linijos veiks kaip ir anksčiau.  

Ministerija taip pat primena, kad nuo pernai birželio Lietuvoje darbą pradėjo psichologinės pagalbos platforma pagalbasau.lt.

Ši internetinė platforma leidžia šalies gyventojams sužinoti daug vertingos informacijos apie psichikos sveikatą bei greitai rasti reikiamą pagalbą.

„Pagalbasau.lt svetainėje, atsakius į pateikiamus klausimus, galima įsivertinti savo emocinę būseną, o interaktyviame žemėlapyje galima rasti išsamią informaciją apie pagalbos sistemą Lietuvoje – pagalbą teikiančių įstaigų adresus, kontaktinius duomenis ir teikiamas paslaugas“, – rašoma pranešime.

SAM atkreipia dėmesį, kad nuo pernai rudens Visuomenės sveikatos biuruose pradėti teikti nemokami streso valdymo, emocijų atpažinimo ir valdymo grupiniai užsiėmimai, savitarpio pagalbos grupių užsiėmimai, psichologinės konsultacijos grupėse, taip pat individualios psichologo konsultacijos asmenims, kuriems pasireiškia psichikos sveikatos rizikos veiksniai dėl sudėtingų gyvenimiškų situacijų (iki penkių vienam asmeniui).   

„Tad gyventojai, patiriantys koronaviruso pandemijos sukeltą stresą, nerimą bei išgyvenantys kitas sudėtingas gyvenimiškas situacijas gali kreiptis į Visuomenės sveikatos biurus. Norint gauti šią nemokamą pagalbą, nereikia specialaus gydytojo siuntimo, reikia kreiptis į artimiausią Visuomenės sveikatos biurą, užsiregistruoti paslaugai ir atvykti sutartu laiku arba paslaugą gauti nuotoliniu būdu“, – nurodo ministerija.

Kaip rašoma pranešime, gyventojai gali kreiptis ir į psichikos sveikatos centrą, prie kurio yra prisiregistravę, arba priregistruoti šeimos gydytojo paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Šiuose centruose paslaugas teikia specialistų komanda, kurią sudaro gydytojas psichiatras, vaikų ir paauglių psichiatras, psichikos sveikatos slaugytojas, socialinis darbuotojas ir medicinos psichologas.

SAM teigimu, kreipiantis į Psichikos sveikatos centrą, gydytojo siuntimas nereikalingas. Paslaugas galima gauti ir nuotoliniu būdu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *