Pirmadienį sulaikyta 110 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną

Фото pasienis.lt

Pirmadienį, pirminiais duomenimis, sulaikyta 110 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Dauguma sulaikytų užsieniečių prisistatė Irako piliečiais arba turėjo šios šalies dokumentus. 

Jiems netrukus bus atliekami COVID-19 testai, o iki rezultatų gavimo asmenys yra izoliuoti.

VSAT teigimu, kartojasi situacijos, kai pasieniečiai užkerta kelią į šalį patekti migrantams, kurie kelioms valandoms įsitaiso prie pat sienos linijos Baltarusijos pusėje ir laukia.

„Šios šalies pareigūnai net ir po daugybės iš Lietuvos gautų pranešimų tokių migrantų „nemato“ ir nereaguoja“, – teigia VSAT.

Švenčionių užkardos pasieniečiai antradienio naktį pastebėjo, kaip prie sienos linijos iš Baltarusijos priėjo trys vyrai ir moteris, galimai planavę patekti į Lietuvą, tačiau pamatę pasieniečius galbūt pabūgo kirsti sieną.

„Jie sustojo už keliolikos metrų nuo sienos linijos ir stebėdami Lietuvos pasieniečius susėdo ant žemės. Švenčionių užkardos pareigūnai iškart apie potencialius sienos pažeidėjus pranešė šį ruožą saugantiems Baltarusijos pasieniečiams“, – rašoma pranešime.

Anot tarnybos, nebuvo jokios reakcijos nei po pirmo, nei po šešto pranešimo.

„Kaimyninės valstybės pareigūnai „priimdavo“ informaciją, tačiau asmenų „nematė“ ir niekaip nereagavo. Migrantai ir toliau ramiausiai lūkuriavo, o Lietuvos pasieniečiai stovėjo jų kelyje į Vakarų Europą. Net praėjus daugiau kaip 6 valandoms, t. y. iki 9 val., situacija nesikeitė, išskyrus tai, kad migrantai buvo šiek tiek atsitraukę į Baltarusijos gilumą, tačiau iš Lietuvos pasieniečių akiračio nedingo. Vėliau jie vėl priartėjo prie sienos“, – teigia pasieniečiai.

Jų teigimu, tokie atvejai pastaruoju metu fiksuojami nuolat.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš pirmadienio į antradienį bandė patekti 2839 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 35 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1724. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 83 Rusijos, 81 Irano, 78 Gvinėjos, po 77 Afganistano ir Sirijos bei kitų šalių piliečių.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 652. Šalčininkų rajone sulaikyti 637 neteisėtai iš Baltarusijos patekę užsieniečiai, Varėnos – 543, Ignalinos – 432, Švenčionių – 291, Lazdijų – 167.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija. Dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *