Planines procedūras yra pasirengusios arba atnaujino maždaug pusė gydymo įstaigų – SAM

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Planines procedūras yra pasirengusios arba jau atnaujino tik maždaug pusė gydymo įstaigų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos duomenimis, veiklai atnaujinti būtinus planus Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui pateikė apie 53 proc. poliklinikų ir apie 56 proc. ligoninių.

Anot ministerijos, aktyviausiai tai daryta Šiaulių, Telšių, Panevėžio ir Tauragės apskrityse – atnaujinta pusė ir daugiau visų ambulatorinių, stacionarinių ir odontologijos paslaugų.

„Paslaugų neatnaujinimas jau nebegali būti paaiškintas tuo, kad įstaiga nespėjo pasirengti plano ar nespėjo susidėlioti paslaugų taip, kad būtų galima užtikrinti srautų valdymą, patalpų dezinfekciją, kitas būtinas sąlygas“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Praėjus beveik mėnesiui, kai buvo leista atnaujinti paslaugų teikimą, tik maždaug pusė yra tą padariusios. Kodėl to nepadaro kitos įstaigos, galėtume tik paspėlioti. Yra ne tik koronavirusas, būtina teikti ir kitas paslaugas. Įstaigos turėtų suskubti tą padaryti“, – pridūrė jis.

Remiantis NVSC duomenimis, poliklinikos aktyviausiai atnaujinti darbą ėmėsi Marijampolės apskrityje, pasyviausiai – Utenos apskrityje. Daugiausia ligoninių jau vykdo ar ketina pradėti veiklą Telšių apskrityje, pasyviausiai – Marijampolės apskrityje.

Anot ministerijos, dar nė pusė poliklinikų neatsidarė Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Vilniaus, Utenos apskrityse. Mažiau nei pusė ligoninių veikia Alytaus, Vilniaus ir Marijampolės apskrityse.

SAM primena, kad karantino laikotarpiu kiekviena gydymo įstaiga pati nusprendžia, nuo kada ir kokių paslaugų teikimas bus atnaujintas, kaip jos bus teikiamos pacientams – nuotoliniu būdu ar gyvai priimant pacientus, kaip bus valdomi pacientų srautai.

Be to, kiekviena iš jų turi organizuoti savo darbą pagal pasirengtą ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) suderintą paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, kad būtų užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė, pacientų ir medikų saugumas. 

Planinės sveikatos priežiūros paslaugos buvo nutrauktos kovo viduryje šalyje paskelbus visuotinį karantiną, jas atnaujinti leista gegužės pradžioje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *