Pliažas Lukiškių aikštėje įrengtas, kad galėtume džiaugtis iškovota laisve – R. Šimašius

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Paplūdimys Lukiškių aikštėje buvo įrengtas todėl, kad mes galėtume džiaugtis savo iškovota laisve, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

„Tai, kad šitas paplūdimys yra įrengtas šioje vietoje, tai bent jau man ir daug kam yra asociacija, kad mes pagaliau galime džiaugtis savo iškovota laisve. Nes šioje vietoje buvo daug ko, buvo ir vieno, ir kito totalitarinio režimo manifestacijų, buvo tikrai bandoma daryti blogų dalykų, bet šiandien mes matome laimingus žmones ir galime švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“, – antradienį Lukiškių aikštėje vykusioje spaudos konferencijoje sakė sostinės meras. 

Meras pasakojo, kad idėja Vilniaus centre įrengti paplūdimį kilo dėl koronaviruso grėsmės įvesto karantino metu, kai gyventojų kelionės buvo labai apribotos.

„Iš tiesų, idėja padaryti paplūdimį Vilniaus centre, o geriausia vieta – natūralu –  Lukiškių aikštėje, kilo tuomet, kai dėl karantino žmonių galimybės judėti po pasaulį buvo labai apribotos. Mes iš karto pradėjome galvoti, ką daryti, kad vilniečiai galėtų patirti daugiau atostogų dvasios Vilniuje ir naujom akim pažiūrėti į Vilnių“, – sakė `R. Šimašius. 

Vilniaus mero teigimu, šis projektas savivaldybei kainuos apie 60 tūkst. eurų, o dar tiek pat jam išleis ir privatūs projekto partneriai. 

„Savivaldybei kainavo apie 60 tūkst. eurų, su visa priežiūra, apsauga, sutvarkymu ir taip toliau. Kiek žinau, privatiems partneriams tiek pat kainavo“, – teigė R. Šimašius. 

Miesto mero patarėja viešiesiems ryšiams Ieva Dirmaitė BNS sakė, kad renkantis partnerius buvo svarbu tai, kokiu turiniu jie galėtų prisidėti prie projekto ir kokybiškų transliacijų užtikrinimas. 

„Siekėme, kad šis paplūdimys būtų skirtas ne tik pasyviam poilsiui, bet ir įdomioms veikloms, edukacijai, kinui po atviru dangumi. Tam reikėjo partnerio, kuris per labai trumpą laiką galėtų užtikrinti ekrano pastatymą ir kokybiško turinio transliavimą. Prisidėti finansiškai sutiko telekomunikacijų ir TV transliacijų bendrovė „Telia“. Kokybiškos transliacijos užtikrinimas buvo būtina sąlyga“, – sakė patarėja. 

Planuojama, kad paplūdimys šioje vietoje bus visą vasaros sezoną, o jei orai leis, ir ilgiau.

Kalbėdamas apie tai, kad šis netikėtas savivaldybės sprendimas sulaukė įvairios kritikos dėl pasirinktos vietos ir projekto pobūdžio, R. Šimašius tikino sulaukęs daug gerų atsiliepimų tiek dėl pačio paplūdimio, tiek dėl jo vietos Lukiškių aikštėje. 

„Pirmiausia, tai labai daug džiaugsmo sulaukėm (…) tikrai aš matau, kad daug žmonių džiaugiasi tiesiog paplūdimiu, daug žmonių, man atrodo, tas yra labai svarbu, džiaugiasi ir būtent ta simboline vieta“, – sakė meras. 

„Aš esu įsitikinęs, kad tie, kurie už laisvę kovojo arba net ir galvą padėjo, jie kovojo ne tam, kad mes liūdėtumėme ir verktumėme, o tam, kad mūsų vaikai galėtų augti laisvoje Lietuvoje ir galėtų augti į gyvenimą“, – tvirtino R. Šimašius. 

Mero teigimu, Seime nuskambėjusius žodžius, kad šis sprendimas yra keistas, jis priima kaip komplimentą. 

„Aš tai manau, kad labai gerai būtų, jeigu Lietuva pagaliau užaugtų prie tokių standartų, kai žodis „keistas“ reikštų komplimentą (…) būti nuobodžiu ir būti pilku, tai yra turbūt blogiausia, kas gali įvykti šiuolaikiniame pasaulyje“, – sakė R. Šimašius.

Taip pat jis teigė, kad savivaldybės taryboje projekto įgyvendinimas buvo suderintas taip, „kaip priklauso“ ir pabrėžė, kad paplūdimys šioje vietoje yra tik laikinai.

„Šiuo atveju tai yra viskas suderinta, kaip priklauso, noriu tikrai pabrėžti, kad čia nėra paminklas ir nėra kažkoks dalykas, kuris bus čia visą laiką. Kaip ir ledo čiuožykla buvo sumontuota ir išmontuota, taip ir šitas dalykas bus sumontuotas ir išmontuotas“, – sakė R. Šimašius. 

Vilniaus vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas pirmadienį BNS sakė, kad nei miesto taryboje, nei savivaldybės administracijoje projektas nebuvo aptartas ir teigė nežinojęs kiek paplūdimio įrengimas kainuos mokesčių mokėtojams. 

Taip pat V. Benkunskas sakė, kad jei projektas būtų buvęs svarstomas savivaldybėje, tiek jis, tiek didžioji konservatorių frakcijos dalis jam būtų nepritarusi. 

Ievos Dirmaitės teigimu, tokio tipo projekto nėra būtina derinti taryboje.

„Laikiniems panašaus pobūdžio projektams derinimas Taryboje nėra reikalingas, ši situacija niekuo nesiskiria nuo kitų įprastų miesto renginių, kaip kad mugės, parodos, žiemos čiuožyklos, kurie yra organizuojami viešose miesto erdvėse, įskaitant ir šią aikštę“, – sakė ji.

Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienį ryte. 

1660 kv. m ploto paplūdimys pirmadienio rytą pradėtas pilti Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam bus panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Antradienį į Vilniaus merą ir „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį dėl šio sprendimo kreipėsi parlamentarai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas. R. Šimašiaus reikalaujama nedelsiant stabdyti projekto įgyvendinimą, o Seimo kultūros komiteto pirmininko prašoma neatidėlioti Lukiškių aikštės Įstatymo svarstymo. 

Pliažas Lukiškių aikštėje įrengtas, kad galėtume džiaugtis iškovota laisve – R. Šimašius

  1. Nel :

    1.Jei jūs negalite iš Vilniaus nuvažiuoti į Palangą, prie tikrosios jūros-tai jau nelaisvė!2. Vietą labai keistai pasirinko, geriau būtų prie upės ar ežero.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.