Plintant britiškajai COVID-19 atmainai, galimi lokalūs užsidarymai – patarėja

Nuotrauka Sanatorija Belorus Druskininkuose/ facebook.com

Plintant britiškajai COVID-19 atmainai, galimi lokalūs užsidarymai savivaldybėse, kuriose situacija bus blogiausia, teigia premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė.

„Jeigu rodikliai ims blogėti, apie tolesnius atlaisvinimus kalba turėtų būti santūresnė ir peržiūrimi scenarijai, ką galime atverti ir ko negalime atverti“, – BNS penktadienį sakė patarėja.

„Būtų svarstomi, ko gero, lokalūs užsidarymai tose savivaldybėse, kuriose situacija tikrai blogėtų“, – pridūrė ji.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ketvirtadienį pranešė apie dar 108 naujus britiškosios COVID-19 atmainos atvejus.

Daugiausia – Vilniaus ir Marijampolės apskrityse (68 ir 11).

„Matyti, kad iš tiesų britiškoji atmaina plinta Lietuvoje. Jeigu vasario ėminiuose buvo nustatyta 13 proc., tai dabar jau 21,6 proc. ši atmaina paplitusi iš visų ėminių (…) Situaciją reikia stebėti. Visa tai rodo, kad atmaina plinta, bet greitis nėra toks labai didelis“, – teigė Ž. Gudlevičienė.

Pasak jo, nuo šios atmainos plitimo priklauso ir karantino atlaisvinimų tempas bei masiškumas.

„Kadangi vis dėlto didėja procentas, reikia stebėti, ir todėl tie atlaisvinimai tikrai negali būti skubūs, masiniai“, – kalbėjo premjerės patarėja sveikatos klausimais.

Iki šiol Lietuvoje nustatyti 188 britiškosios COVID-19 atmainos atvejai. Ekspertai sako, kad ši atmaina greičiau plinta ir lemia didesnį mirtingumą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *