Po kontakto su sergančiaisiais koronavirusas nustatytas dar 16 žmonių

Фото pixabay.com

Po kontakto su su sergančiaisiais koronavirusas nustatytas dar 16 žmonių, penkių užsikrėtusiųjų aplinkybės nėra aiškios, taip pat registruoti du įvežtiniai atvejai iš Baltarusijos ir Ukrainos, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Po šešis naujus atvejus praėjusią parą registruota Kauno ir Panevėžio apskrityse, penki – Vilniaus, po du – Klaipėdos ir Šiaulių, po vieną – Marijampolės ir Tauragės apskrityse.

Trys nauji atvejai siejami su Kauno senamiestyje esančia laisvalaikio erdve – susirgusieji jaučia simptomus. Iš viso su šiuo židiniu susiję 46 koronaviruso atvejai.

Trys nauji atvejai siejami ir su Panevėžio apskrityje vykusia šeimos švente – iš viso šventėje dalyvavo 13 žmonių. Jau nustatyti keturi susirgę asmenys.

Panevėžyje koronavirusas taip pat nustatytas profilaktiškai testuotam, simptomų nejaučiančiam asmeniui. Epidemiologų teigimu, šis atvejis susijęs su židiniu kavinėje „Lotenė“, tai – ketvirtas su šiuo židiniu siejamas atvejis.

Vienas naujas atvejis išaiškintas Trakų rajone, kai žmogus užsikrėtė šeimos šventėje. Iš viso su šiuo židiniu siejama 13 atvejų.

Dar vienas naujas atvejis Vilniaus apskrityje susijęs su protrūkiu tarp meno atstovų – tai 24 susijęs atvejis.

Septyni nauji atvejai – po du Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, vienas Šiaulių apskrityje – nustatyti žmonėms, kurie bendravo su sergančiais asmenimis, visi užsikrėtusieji jaučia koronavirusui būdingus simptomus. 

Be kita ko, epidemiologai dar nenustatė penkių asmenų Kauno, Vilniaus, Marijampolės, Tauragės ir Šiaulių apskrityse užsikrėtimo aplinkybių. Šie asmenys jaučia simptomus, tačiau užsienyje nesilankė, su sergančiaisiais nebendravo.

Taip pat praėjusią parą Klaipėdos apskrityje patvirtinti du nauji įvežtiniai atvejai asmenims, atvykusiesiems iš Baltarusijos ir Ukrainos.

Lietuvoje kol kas patvirtinti 2496 koronaviruso atvejai, registruota 81 mirtis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.