Po Rusijos invazijos į Ukrainą – NATO naikintuvų patruliavimas palei Baltijos šalių sieną

Nuotrauka kam.lt

Rusijos karinėms pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, NATO orlaiviai kasdien pradėjo patruliuoti palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusija ir Baltarusija, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Jie taip pat toliau vykdė Rusijos orlaivių atpažinimą ir palydėjimą virš Baltijos jūros. Praėjusią savaitę NATO naikintuvai 18 kartų kilo atpažinti ir palydėti skrydžio taisyklių tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių orlaivių.

Vasario 28 dieną NATO naikintuvai atpažino rusų lėktuvą SU-24M ir du SU-27, pakilusius iš Karaliaučiaus srities, kovo 1 dieną atpažinti IL-76, kovo 2 dieną – SU-24M ir du SU-27.

Kovo 3 dieną NATO oro policijos naikintuvai kilo perimti ir atpažinti Rusijos orlaivį AN-26, skridusį tarptautine oro erdve į Karaliaučiaus sritį. 

Kovo 4 dieną iš pradžių atpažinti du rusų naikintuvai SU-24 ir SU-27, vėliau – IL-76.

Rusų orlaiviai dažniausiai skrido be radiolokacinio atsakiklio, be skrydžio plano, radijo ryšį su Regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

NATO oro policijos misija vykdoma iš Lietuvos ir Estijos.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *