Pokyčių pasienyje su Baltarusija nėra, eismas vyksta įprastai – ministrė

Nuotrauka vrm.lrv.lt

 Pokyčių pasienyje su Baltarusija penktadienio popietę nėra, eismas vyksta įprastai, BNS sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Naujausiais duomenimis, jokių pokyčių nepastebi mūsų Valstybės sienos apsaugos tarnyba, visos rinktinės yra informuotos, savo kanalais bando gauti informaciją, bet kol kas viskas vyksta įprastiniu ritmu, tiek transportas, tiek piliečiai, kurie gali kirsti sieną, – jie atvyksta“, – teigė R. Tamašunienė.

Anot jos, be kliūčių atvyksta ir Baltarusijos piliečiai, kurie pasiprašė būti priimti į Lietuvą humanitariniais tikslais.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad Baltarusija uždaro sieną su Vakarais ir stiprina valstybinės sienos su Ukraina apsaugą bei sakė siunčiantis „pusę kariuomenės“ stiprinti vakarinių sienų apsaugą. Jis pridūrė, kad su Rusijos valdžios pagalba stiprins Sąjunginės valstybės apsaugą.

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį sakė nemanantis, kad Baltarusija realizuos grasinimus, pridūręs, kad Lietuva ir Lenkija tokiu atveju imtųsi atsakomųjų veiksmų ir uždarytų eismą iš Baltarusijos. 

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Europos Sąjunga anksčiau patvirtino planus įvesti sankcijas už smurtą prieš protestuotojus Baltarusijoje atsakingiems asmenims. JAV Valstybės departamentas taip pat paskelbė, kad ruošiasi įvesti sankcijas Minskui ir kad šiuo klausimu konsultuojasi su ES.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.