Policija: mergaitės pagrobimo Vilniuje nebuvo

Po beveik dviejų parų paieškų Vilniaus policija pranešė, kad sostinėje mažametė mergaitė nebuvo pagrobta.

„Galiu nuraminti Vilniaus gyventojus, kad tokio įvykio, kaip vaiko pagrobimas, nebuvo“, – penktadienio vakarą per spaudos konferenciją sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.

„Asmenys, matę įvykį, galėjo interpretuoti jį savaip“, – pridūrė jis.

Pasak S. Gago, į policiją per pastarąsias dienas dėl vaiko pagrobimo niekas nesikreipė.

„Per dvi paras policija, atlikusi daugybę veiksmų ir išanalizavusi gautą informaciją, nenustatė, kad tuo metu, toje vietoje būtų įvykdytas toks nusikaltimas“, – tvirtino  sostinės policijos vadas.

Policija siūlys prokurorams nutraukti pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo.

Pasak Vilniaus policijos vadovo, toks sprendimas priimtas atsižvelgus į „liudijimų visumą“.

„Vertinome įrodymų liudijimų visumą ir priėmėme tokį sprendimą. Tai yra ne tik asmenų parodymai, tai yra kiti duomenys apie tą įvykį. Ir jų visuma leido priimti tokį sprendimą“, – teigė S. Gagas.

„Įvykis gal ir buvo, bet nusikaltimo kaip vaiko pagrobimas, nėra duomenų, kad buvo“, – pridūrė jis.

Pasak Vilniaus policijos vadovo, pranešimas apie neva Sausio 13-osios gatvėje pagrobtą mažametę mergaitę vertintas labai rimtai, buvo sutelktos „maksimalios pajėgos išaiškinti šį visuomenėje didelį rezonansą sukėlusį įvykį“.

S. Gagas teigė, kad tokį atvejį galima laikyti geromis pratybomis.

„Pratybos tikrai buvo geros, policija atliko daugybę veiksmų, parodė policijos kaip komandos susitelkimą, gebėjimą bendrauti, bendradarbiauti su partneriais, institucijomis“, – įvykį komentavo jis.

Sostinės policijos vadovas tvirtino, kad neplanuojama pradėti ikiteisminio tyrimo dėl melagingo pranešimo.

„Melagingu pranešimu laikome pranešimą, kai žmogus tendencingai teikia melagingą informaciją. Esame skirtingi ir tam tikrus dalykus skirtingai suprantame. Šiuo atveju mes neturime duomenų, kad tai būtų melagingas pranešimas“, – teigė jis.

Trečiadienį 19 val. 14 min. sostinės policijai pranešta, kad Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje, į nenustatytos markės sidabrinės ar geltonos spalvos automobilį užsienietiškais numeriais per prievartą galėjo būti įsodinta apie 11–12 metų mergaitė. 

Įvykį teigė matę keli mažamečiai berniukai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *