Policija rado per 600 tūkst. eurų grynųjų ir ginklų, tiriami ryšiai su pareigūnais

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

Antradien policijos atliktos operacijos metu rasta daugiau nei 600 tūkst. eurų grynųjų pinigų ir keletas neteisėtai laikomų ginklų, juos laikiusiam asmeniui pareikšti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, taip pat tiriamos ir sąsajos su policijos pareigūnais. 

Kaip ketvirtadienį per spaudos konferenciją pranešė Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius, operacija buvo pradėta Marijampolės policijos pareigūnams pateikus žvalgybinės informacijos apie įtariamas nusikalstamas veikas. 

Šiuo metu pinigus ir ginklus laikiusiam asmeniui pareikšti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, sprendžiamas klausimas dėl įtarimų nusikaltimu būdu įgyto turto legalizavimu ir neteisėtu disponavimu ginklais. 

Anot prokuroro, įtariamajam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Neatmetama, kad įtariamųjų ir nusikalstamų veikų ratas gali plėstis. 

Anot Marijampolės policijos vadovo Elano Jablonsko, iš viso antradienį buvo atlikta dešimt kratų, kuriose dalyvavo daugiau nei 50 įvairiose apskrityse dirbančių policijos pareigūnų.

Jo teigimu, tyrimą šįkart vykdė Imuniteto tarnybos pareigūnai, nustatinėjamos ir galimos įtariamojo sąsajos su policijos pareigūnais. 

„Tyrimo sėkmė pasireiškė tyrimui pradėjus vadovauti Imuniteto pareigūnams, tai vėl rodo galimas sąsajas su viduje esančiais pareigūnais. Dėl ko bus atliekamas ir vidaus patikrinimas ir sieksime identifikuoti nelojalius įstaigai, organizacijai asmenis, ir spręsti klausimą dėl jų galimybės dirbti policijoje apskritai“, – sakė E. Jablonskas. 

Pasak jo, įtariamasis policijai buvo žinomas jau anksčiau, jis valdo kelias įmones. 

Kalbėdamas apie rastus pinigus, E. Jablonskas nurodė, kad jie buvo laikomi įvairiose įtariamojo namų vietose.

„Didžioji pinigų suma buvo palikta batų dėžėje, laisvai prieinamoje vietoje ir tai rodo, kad žmogus pinigų turėjo galimai labai daug ir galbūt net nežinodamas, kiek jų yra“, – pasakojo Marijampolės policijos vadovas. 

Jis taip pat sakė, kad nors įtariamasis ir turi leidimą laikyti ginklus, tačiau juos laikė netvarkingai ir daugiau nei dešimt ginklų buvo „išmėtyti“ namuose, nesilaikant reikalavimų. 

Dar keli ginklai, įtariama, buvo laikomi neteisėtai. Policija juos sieja su 2012-aisiais pavogta Vilkaviškio rajono kunigo kaupta kolekcija. E. Jablonsko teigimu, dėl ginklų kilmės nuspręs ekspertai, tačiau, pirminiu vertinimu, tai tie patys ginklai. 

Su šia kolekcija taip pat siejami pas įtariamąjį rasti senoviniai durklai ir įvairūs ordinai. 

Pasak teisėsaugos, iš viso operacijos metu buvo paimti du nelegaliai laikomi šautuvai, 12 brangių įvairaus tipo ginklų, šiems ginklams pritaikyti duslintuvai, daugybė šovinių ir arbaletas.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.