Policijai, tikėtina, melagingai pranešta apie užminuotą Seimą

Фото BFL

Antradienį policija gavo pranešimą apie užminuotą Seimo pastatą, pareigūnai teigia, kad jis tikriausiai melagingas.

Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio teigimu, pranešimas apie galimą sprogmenį Seimo pastate gautas 11 val. 37 min. 

Tai patvirtino ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja. Ji BNS informavo, jog policijos pareigūnai pastatą apžiūrėjo, bendravo su apsauga, plano „Skydas“ įvesti neplanuojama.

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen atstovė spaudai Ilona Petrovė BNS sakė, jog Seimo pastato evakuacija vykdoma nėra.

Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) direktoriaus pirmasis pavaduotojas Paulius Nemira BNS sakė, kad pareigūnai apžiūrėjo postų prieigas bei Seimo pastato apylinkes ir sprogmenų nerado.

Seimo vidus, anot pareigūno, nebuvo tikrintas dėl „itin mažos tikimybės, kad sprogmenį įsinešė patys Seimo nariai, kurie nėra tikrinami jiems patenkant į Seimą“.

„Tuose objektuose, kurie saugomi visą parą, laikome, kad 99 proc. tokių pranešimų yra iš piršto laužti“, – teigė VAT vadovo pavaduotojas.

Pasak jo, šiuo metu tarnybos kriminalinės žvalgybos padalinys bando susisiekti su pranešusiuoju apie sprogmenį.

„Šiuo atveju pranešėjas negrasino niekuo, jis tik pranešė žinantis, kad per artimiausias dvi valandas sprogs Seimas“, – teigė pareigūnas.

„Kol nesusisiekėme su pranešėju, bylos nelaikome uždaryta, bet iš to, ką turime šiam momentui, sprogimo rizika yra labai žema“, – pridūrė jis.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *