Pradėtas nagrinėti Vilniaus stačiatikių vyskupijos prašymas suteikti Bažnyčios statusą

Фото orthodoxy.lt

Rusijos Stačiatikių Bažnyčios Šventojo Sinodo sudaryta komisija pradėjo nagrinėti Vilniaus-Lietuvos vyskupijos prašymą suteikti jai savivaldos Bažnyčios statusą, pirmadienį pranešė Lietuvos stačiatikių bažnyčia.

Pirmadienį Maskvos Danilovo vienuolyne įvyko pirmasis komisijos posėdis dėl Stačiatikių bažnyčios statuso Lietuvoje. Komisija pradėjo nagrinėti pateiktą medžiagą ir nustatė tolesnes darbo kryptis, kartu numatant ir reikalingos papildomų duomenų rinkimą.

Siekdamas bendradarbiauti su komisija ir suteikti jai reikiamą informaciją, taip pat dalyvauti bažnytinėse iškilmėse Šv. Sergijaus Radonežiečio relikvijų įsigijimo 600-ųjų metinių proga, Trakų vyskupas Ambrosijus atvyko į Sergiev Posado miestą Rusijoje.

„Mums labai svarbu, jog Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios kelias didesnės nepriklausomybės link atitiktų bažnyčios nuostatas ir kanonus. Istoriškai susiklostė taip, jog Lietuvos stačiatikybė su stačiatikių bažnyčios pilnatve susijungia būtent per Rusijos stačiatikių bažnyčią“, – sakė metropolitas Inokentijus.

Pasak Lietuvos stačiatikių bažnyčios vadovo, savarankiškos bažnyčios statuso suteikimas nėra savaime suprantamas dalykas, todėl reikia daug aiškinamojo ir parengiamojo darbo bei tikslios argumentacijos.

„Mūsų atveju tai labiau bažnytinio statuso derinimas su realybe, nes Lietuvos stačiatikių bažnyčia jau šiandien priima visus sprendimus pati, finansinių ryšių su Maskvos patriarchatu nėra, o didžioji dauguma mūsų bažnyčių parapijiečių yra pilnateisiai Lietuvos piliečiai“, – pažymėjo metropolitas Inokentijus.

Kaip teigiama pranešime, kalbama apie ypatingą bažnyčios statusą, artimą autonominei bažnyčiai. Tuo pačiu metu daugelyje šalių, Vokietijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Argentinoje, Prancūzijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, yra užsienio Rusijos stačiatikių bažnyčios vyskupijos.

Lietuvos ortodoksų bažnyčios metropolitas Inokentijus anksčiau yra pašalinęs iš kunigystės luomo keturis dvasininkus, kritikavusius Rusijos invaziją į Ukrainą ir Rusijos ortodoksų bažnyčios paramą šiems veiksmams.

Jie inicijavo procesą, kad Lietuvos stačiatikių bažnyčios pereitų iš Maskvos patriarchato pavaldumo į Konstantinopolio. Tam nepritaria Lietuvos ortodoksų bažnyčios vadovybė.

Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui.

Šiuo metu tik trys stačiatikių bažnyčios, kurios yra kanoninėje Maskvos patriarchato jurisdikcijoje, turi savivaldos bažnyčios statusą – Estijos, Latvijos ir Moldovos.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *