Praėjusią savaitę nusižudė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės medikas

Nuotrauka vilnius.lt

Praėjusią savaitę nusižudė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) medikas, BNS informavo Lietuvos medikų sąjūdis.

„Tai antras atvejus, kai šioje ligoninėje nusižudo medikas“, – pirmadienį sakė Medikų sąjūdžio valdybos pirmininkė Auristida Gerliakienė.

BNS šaltinių duomenimis, medikas nusižudė penktadienį.

A. Gerliakienės teigimu, gydymo įstaiga apie šį įvykį oficialiai neinformavo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).

„Kalbėjau su ministerijos atstovais, tai jie nežinojo apie tai“, – kalbėjo Medikų sąjūdžio atstovė.

Ji teigė neturinti tą patvirtinančios informacijos, tačiau įvykį siejo su galimu mobingu ligoninėje. Vis dėlto vėliau informavo, kad įtarimai nepasitvirtino.

„Tikrai ne iš vieno patikimo šaltinio – medikų, dirbančių toje ligoninėje, – gavau informacijos, kad skyrius tikrai geras, ten nebuvo jokio mobingo“, – sakė organizacijos vadovė.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta BNS informavo, jog ministerija „nėra gavusi signalų apie tai, kad konkrečiu atveju būtų kokių nors sudėtingų situacijų dėl darbo sąlygų“.

„Mes susisiekėme su gydymo įstaiga dar vakar, šiuo metu bendraujame su administracija, kuri mus informavo apie žingsnius, kuriuos atlieka: yra nurodoma, kur galima kreiptis psichologinės pagalbos, bendradarbiaujama su Krizių įveikimo centru“, – teigė ministro atstovė.

„Aiškinamės situaciją“, – pridūrė ji.

Per pastaruosius kelerius metus tai yra antrasis RVUL mediko savižudybės atvejis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *