Prancūzija birželio pabaigoje į Lietuvą atsiųs 300 karių

Prancūzija birželio pabaigoje į Lietuvą atsiųs 300 karių, po susitikimo su prancūzų kolega Paryžiuje pirmadienį BNS patvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Prancūzija birželio pabaigoje atsiųs didžiulį kontingentą, apie 300 karių, prisijungti prie NATO priešakinių pajėgų, kurioms vadovauja Vokietija“, – telefonu iš Paryžius sakė L. Linkevičius.

„Mūsų kariai dalyvauja misijose, kurios svarbios Prancūzijai, mes Malyje turime apie 40 karių, ir jie irgi labai vertina mūsų indėlį, tai abipusis interesas, mes vieni kitiems stengiamės padėti ten, kur yra šalių prioritetai“, – pažymėjo ministras.

Prancūzijos sprendimą į Lietuvą atsiųsti karių kontingentą L. Linkevičius pranešė po susitikimo su šios šalies diplomatijos vadovu Jean-Yves’u Le Drianu (Žan-Ivu Le Drianu).

Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei vadovauja Vokietija, skirianti didžiausią skaičių, per 600, karių. Grupėje tarnauja per 1,2 tūkst. karių iš šešių valstybių.

L. Linkevičius pirmadienį Paryžiuje taip pat susitiko su prezidento atstovu ambasadoriumi Pierre‘u Vimontu (Pjeru Vimonu) bei Prancūzijos Europos reikalų valstybės sekretore Amelie de Montchalin (Ameli de Monšalen).

Aptarti Lietuvos ir Prancūzijos dvišaliai santykiai, abiejų šalių strateginės partnerystės tikslų įgyvendinimas, saugumo padėtį regione, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos, padėtis Rusijoje, Ukrainoje.

L. Linkevičius Paryžiuje lankosi Prancūzijos užsienio reikalų ministro kvietimu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.