Prasideda Europos judumo savaitė, gyventojai skatinami automobilius palikti namie

Darnaus judumo Vilniuje nuotraukos / Kastyčio Mačiūno

Ketvirtadienį prasideda Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija, skatinanti rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones ir daugiau vaikščioti pėsčiomis.

Ji baigsis rugsėjo 22 dieną tradicine Diena be automobilio, kurią pažymės dauguma šalies savivaldybių, pranešė Aplinkos ministerija.

Šiemetinė Europos judumo savaitės tema – „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“.

Ketvirtadienį ta proga Vilniuje, Lukiškių aikštėje, rengiama judesio pamoka „Pajudėkime kartu per pietų pertrauką“.

Vėliau ministerija žada viešai pateikti nuotolinio automobilių taršos matavimo rezultatus.

Taip pat planuojamos diskusijos apie gyvenimą be automobilio, jo taršą, judėjimo laisvę.

Judumo savaitės proga Aplinkos ministerija stengsis, kad visos automobilių statymo vietos prie jos būtų laisvos.

„Darbuotojai į darbą keliaus pėstute, viešuoju transportu, dviračiu ar susikooperavę su kaimynais“, – teigiama jos pranešime.

Dieną be automobilio, rugsėjo 22-ąją, sostinės Gedimino prospekto erdvė bus atverta tik pėstiesiems ir dviratininkams, joje numatytos įvairios aktyvios veiklos, vyks netaršių transporto priemonių paroda. 

Šiauliuose tą dieną bendrovė „Busturas“ organizuoja lenktynes „Pasirink ir judėk!“. Nuo prekybos centro „Akropolis“ iki Prisikėlimo aikštės lenktyniaus penki dalyviai – bėgs, važiuos elektriniu paspirtuku, dviračiu, lengvuoju automobiliu ir autobusu.

Alytuje rugsėjo 18-ąją rengiamas dviračių žygis „Dviem ratais paskui traukinį“, jo maršrutas drieksis senojo geležinkelio Alytus-Varėna pylimu. Bus galima susipažinti su jo istorija, aplankyti išlikusius tiltelius ir tunelius.

Jonaviškiai rugsėjo 21-ąją kviečiami į orientacinį žaidimą „Judu ir atrandu“, jis skatins judėti pėsčiomis, geriau pažinti gimtąjį miestą.

Dieną be automobilio Kauno, Panevėžio, Pakruojo‚ Palangos, Kėdainių, Joniškio, Marijampolės, Šiaulių, Kaišiadorių, Radviliškio, Utenos ir Jonavos gyventojai galės nemokamai naudotis viešuoju transportu. Plungėje už važiavimą viešuoju transportu nereikia mokėti visus metus. 

Kauniečiai tą dieną nemokamai galės išbandyti ir vandens transportą – paplaukioti laivu „Žalgiris“. Jis kursuos kas dvi valandas nuo Vytauto bažnyčios iki Nemuno santakos su Nevėžiu ir atgal.

Dalyvauti Europos judumo savaitėje šiuo metu užsiregistravo daugiau kaip 2660 Europos miestų iš  50 šalių, tarp jų ir daugiau nei 40  iš Lietuvos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *