Prastėjant COVID-19 situacijai, daugiau veiklų gali reikėti galimybių paso – I. Šimonytė

Фото BFL/ Irmantas Gelūnas

Prastėjant epidemiologinei situacijai, daugiau veiklų gali tapti prieinama tik su galimybių pasu, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Situacija yra, kaip ir buvo prognozuota, prastėjanti, tai yra, atvejų skaičius auga sparčiai ir tai nėra tik Lietuvos fenomenas“, – žurnalistams antradienį sakė ji.

„Tos situacijos negalime nematyti, nes tikrai skiepijimasis pastarosiomis savaitėmis vyksta labai vangiai ir tai reiškia, kad Vyriausybei teks grįžti prie diskusijų, kokias sąlygas nustatyti, kad mes vėl neturėtume didelės apgulties ligoninėse“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Ji pabrėžė, kad didžiausią pavojų kelia ne atvejų augimas savaime, bet lovų užimtumo didėjimas, ypač jeigu dėl to prireikia riboti medicinos paslaugas.

„Kuomet mes įvedėme galimybių pasą ir buvo labai daug diskusijų, kam čia jo reikia, nes vis tiek karantinas yra atšauktas ir dabar tas galimybių pasas turi labai ribotą naudojimą, tai aš neatmetu tos situacijos, kad gali būti vėl susietas tam tikras veiklų ratas su tuo, ar turi, ar neturi žmogus galimybių pasą“, – sakė I. Šimonytė.

Ji paragino naudotis galimybe skiepytis tuos, kurie tai šiuo metu daro vangiausiai – 20-40 metų žmones.

„Tai man yra sunkiai suprantama, nes tai yra mobiliausi žmonės, kurie turbūt labiausiai norėtų ir keliauti, ir turėti lankstesnes galimybes pramogauti ar naudotis kažkokiomis paslaugomis“, – kalbėjo premjerė.

I. Šimonytė sako, jog Lietuvoje gali atsirasti „tam tikrų neigiamų paskatų“, kurios motyvuotų žmones pasiskiepyti.

„Manau, kad vis tiek tai yra pirmiausia žmonių apsisprendimo dalykas, tačiau neatmetu, kad Vyriausybė turės imtis tam tikrų neigiamų paskatų, kuriomis mandagiai primins, kad skiepijimasis turi papildomos naudos“, – sakė ji.

Latvijos vyriausybei leidus darbdaviams atleisti nepasiskiepijusius darbuotojus, premjerė teigia, kad tokie metodai būtų „tolimesnis dalykas“, nes Lietuvoje pasiskiepijusių žmonių dalis yra didesnė nei Latvijoje.

Jos teigimu, Vyriausybė šią savaitę posėdyje greičiausiai svarstys privalomo testavimo apimčių išplėtimą.

„Ar reikės diskutuoti taip pat ir apie tam tikras sąsajas tam tikrų darbų su pasiskiepijimu, negaliu to atmesti, bet kol kas to nediskutuojame“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Paskutiniu metu Lietuvoje pastebimas tiek COVID-19 atvejų skaičiaus, tiek teigiamų procentų dalies, tiek 100 tūkst. gyventojų tenkančių naujų susirgimų rodiklio augimas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *