Prekybos centrai vėl galės veikti, išskyrus savaitgalius

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Vyriausybė ketvirtadienį leido nuo balandžio 19 dienos, pirmadienio, atverti visas parduotuves prekybos centruose, o nuo gegužės 3 dienos – ir turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, tačiau jos kol kas negalės veikti šeštadieniais ir sekmadieniais.

Ekonomikos ir novacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad visos kitos prekybos centruose dabar veikiančios parduotuvės – maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, gėlių, optikos ir ortopedijos, laidojimo reikmenų, vaistinės, taip pat parduotuvės, turinčios tiesioginį įėjimą iš lauko – savaitgaliais veiks, kaip ir iki šiol. 

„Savaitgaliais ribosime tų prekybininkų veiklą, kuriuos atidarome nuo 19 dienos – prekybos centrus. Visi, kas dabar dirba, galės dirbti ir savaitgaliais“, – Vyriausybės posėdyje sakė ministrė. 

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį sakė, kad jei žmonių saugumas „tuose dideliuose traukos objektuose“ bus tinkamai užtikrintas, sprendimas vėliau gali būti peržiūrėtas. 

„Pirmiausia turim pamatyti, kad tikrai schema veikia, dar įmonės turės pradėti dirbti, jie turės, žinoma, testuotis, tai procesas dar bus ilgesnio laiko, bet, aišku, turėsim matyti taip pat, kas bus ir po gegužes trečios ir su tuo vadinamuoju galimybių pasu kiek tai derės“, – ketvirtadienį posėdyje sakė ministrė pirmininkė.  

A. Armonaitė trečiadienį sakė, kad atidaryti visos prekybos vienu metu negalima, nes žmonėms reikia atlikti testus, pasiruošti. 

Visose vėl atidaromose prekybos vietose vienam žmogui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų viso prekybos centro ploto arba vienu metu galės būti aptarnaujamas tik vienas žmogus.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas Mindaugas Statulevičius posėdyje siūlė, kad ploto ribojimai būtų šiek tiek mažesni ir siektų 40 kv. metrų vienam žmogui. Anot jo, didesni ploto ribojimai gali versti žmones būriuotis prie prekybos centrų.

„Antras prašymas būtų numatyti terminą arba kriterijus, kurių galėtume laukti ir tikėtis, kada prekyba septynias dienas vėl galėtų grįžti pilna apimtimi, nes dabar lyg ir yra toks kriterijus – kai situacija pagerės, bet norėtume tą horizontą matyti tikslesnį“, – posėdyje sakė M. Statulevičius. 

Pasak I. Šimonytės, situacija galės būti keičiama ekspertams įvertinus, ar dabartiniai apribojimai veikia, tuomet gegužės pradžioje būtų galima juos peržiūrėti. 

„Institucijos pirmiausiai turi realiame gyvenime įvertinti, ar tikrai veikia tie atskyrimai, ar veikia kažkokie srautų apribojimai ir kiti dalykai. Jeigu veikia, manau, prie tos diskusijos bus galima grįžti gegužės pradžioje ir tuos sprendimus pakoreguoti’, – sakė premjerė.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė trečiadienį BNS sakė nesuprantanti, kodėl prekybos centrų parduotuvės negali dirbti savaitgaliais. Anot jos, ribojimas paskatins daugiau žmonių apsipirkinėti darbo dienomis, todėl gali būti labiau „suspaustas“ lankomumas.

Komentuodama 50 kv. metrų ploto vienam prekybos centro lankytojui reikalavimą, ji teigė, kad prekybininkai siūlė užtikrinti 40 kv. metrų plotą – tai būtų dvigubai daugiau negu kitose parduotuvėse, kur dabar vienam žmogui turi būti užtikrinta 20 kv. metrų ploto, o maisto parduotuvėse – 15 kv. metrų.

Šiuo metu prekybos centruose gali veikti tik būtinųjų prekių – maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos – parduotuvės, taip pat turinčios atskirą įėjimą iš lauko, o kitos gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *