Premjerė šią savaitę žada pasiūlymus, kaip sumažinti energijos kainas vartotojams

Ingrida Šimonytė/ Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė šią savaitę pristatys konkrečius siūlymus, kaip amortizuoti smarkiai augančias energijos kainas vartotojams. 

Ji patvirtino, kad Vyriausybė svarsto, kaip sumažinti kelis kartus pabrangusias šildymo kainas, ypač Vilniuje. 

„Vilniuje yra didelė problema, nes labai didelė priklausomybė nuo dujų. (…) Turime tokią didžiulę problemą konkrečioje savivaldybėje. Kitose, kurios anksčiau darė kitus sprendimus, kainų augimas yra gerokai nuosaikesnis. Be to, dar yra dalykų, kuriuos Vyriausybė gali padaryti“, – „darbiečių“ frakcijoje pirmadienį sakė I. Šimonytė. 

Pasak jos, smarkiai pabrangus elektrai, Vyriausybė svarsto didinti paramą saulės elektrinių įrengimui. 

„Vyriausybė dar mato šiokių tokių dalykų, kuriuos gali padaryti, bet iš esmės reguliuojamų kainų srityje arba pasiūlydami alternatyvas, tarkime, kalbant apie paramą saulės elektrinių įsirengimui, tikrai jau šią savaitę baigsime visus skaičiavimus ir sukrapštysime viską, ką galime ir paramą didinsime kartais“, – sakė premjerė. 

Šį šildymo sezoną rekordiškai išaugus sąskaitoms už šilumos energiją Vyriausybė svarsto jau šį šildymo sezoną sumažinti lengvatinį PVM tarifą šildymui nuo 9 iki 5 procentų. Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę sakė, kad reikia svarstyti platesnes priemones.

Premjerė pirmadienį pabrėžė, kad nuo sausio augo parama tiems žmonėms, kuriems reikės šildymo kompensacijų, padidėjo ir paramos gavimo slenksčiai. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *