Prezidentas Gitanas Nausėda vyks į Kruonio HAE

Nuotrauka BFL/ Kęstutis Vanagas

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį lankysis Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (HAE), Lietuvai skelbiant, kad ji neleis naudoti jokios savo infrastruktūros Baltarusijos Astravo atominės elektrinės reikmėms. 

Vizito metu šalies vadovas bus išsamiai supažindintas su Kruonio HAE veikla, svarba Lietuvos ir regiono elektros energetikos sistemos patikimumui, planuojamomis jėgainės plėtros galimybėmis, bus aptartos Astravo AE keliamos grėsmės, pranešė Prezidentūra. 

G. Nausėda taip pat dalyvaus diskusijoje su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu, valstybės valdomos energetikos įmonės „Ignitis grupė“ bei elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ vadovais. 

„Litgrid“ birželį pabrėžė, kad pagal Lietuvos teisės aktus Kruonio HAE infrastruktūra negali būti naudojama jokiais atvejais Astravo AE rezervų tikslais ir kad ten „netgi techniškai išmontuota automatika, kuri paprastai veikdavo, jeigu avariškai atsijungdavo tokio dydžio objektai kaip Astravo atominė elektrinė“. 

„Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas BNS sakė, kad tokia pozicija ne kartą buvo paaiškinta ir Baltarusijai, tačiau aiškaus šios šalies atsakymo, kaip bus užtikrinami rezervai Astravo AE, negauta. 

Kruonio HAE – vienintelė tokia elektrinė Baltijos šalyse – balansuoja elektros gamybą ir suvartojimą, užtikrina avarinį Lietuvos energetikos sistemos rezervą, gali per kelias minutes pasileisti po sisteminės avarijos (angl. blackout).

900 megavatų galios keturių agregatų elektrinę valdo „Ignitis grupei“ priklausanti „Ignitis gamyba“. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *