Šalies vadovai pasveikino Estiją 103-iųjų Nepriklausomybės metinių proga

Фото Юстинаса Аушкялиса/ www.lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį pasveikino Estiją 103-iųjų Nepriklausomybės metinių proga.

Sveikinime Estijos prezidentei Kersti Kaljulaid ir Estijos žmonėms šalies vadovas linki ilgų klestėjimo metų, sveikatos ir visokeriopos sėkmės, pranešė Prezidentūra.

„Lietuvą ir Estiją sieja pagrindinės laisvės ir demokratijos vertybės bei teisinės valstybės principai. Mūsų šalys artimai bendradarbiauja siekdamos stiprinti Baltijos jūros regiono saugumą ir klestėjimą. Lietuva ir Estija buvo, yra ir bus artimiausios politinės ir ekonominės partnerės“, – sveikinimą cituoja Prezidentūra.

„Būdamos Europos Sąjungos ir NATO narėmis, pastarąjį šimtmetį kartu žengiame laisvės ir nepriklausomybės keliu, siekdamos įveikti dabartinius ir ateities iššūkius bei užsitikrinti ir kuo geriau panaudoti esamas ir naujas galimybes. Taip pat džiaugiuosi sėkmingu bendradarbiavimu tarp Šiaurės ir Baltijos šalių“, – rašoma prezidento sveikinime.

Šalies vadovas išsakė pasiryžimą stiprinti dvišalį bendradarbiavimą švietimo, mokslo, kultūros, kovos su klimato kaita, ES vidaus rinkos stiprinimo, energetinio saugumo ir kitose srityse.

Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu su švente pasveikino Estijos Rygikogo pirmininką Henną Polluaasą (Heną Poluasą) ir Estijos gyventojus.

„Šiais metais, kai minime oficialių dvišalių Lietuvos ir Estijos santykių 100-metį, man ypač malonu palinkėti Estijos Rygikogui sklandaus ir darnaus darbo, siekiant gražesnės ateities visiems Estijos gyventojams“, – sakoma Seimo pirmininkės sveikinime.

Seimo pirmininkė savo sveikinime taip pat pabrėžia Lietuvos ir Estijos bendradarbiavimo svarbą, pranešė jos biuras.

„Mūsų šalys dalijasi patirtimi skirtingais lygmenimis, siekdamos to paties tikslo – kurti modernią valstybę, užtikrinančią piliečių gerovę. Sveikinu Estijos žmones visame pasaulyje ir džiaugiuosi seseriško mūsų ryšio tvirtumu“, – sako parlamento vadovė.

Ministrė pirmininkė I. Šimonytė pabrėžė bendradarbiavimo svarbą.

„Mūsų šalis jungia bendra praeitis, dabartis ir ateitis. Turime bendrus interesus daugybėje sričių ir esame tvirtai įsipareigoję Europos bei transatlantinei vienybei. Tikiu, kad veiksminga partnerystė, paremta abipusėmis vertybėmis ir supratimu, kurių siekiame kiekvieną dieną, ir toliau bus nepajudinamas pagrindas mūsų bendradarbiavimui“, – sakoma premjerės sveikinime.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.