Prezidento suburtos sveikatų ekspertų tarybos pirmosios išvados – penktadienį

Фото Робертаса Дачкуса/ www.lrp.lt

Prezidento suburta ekspertų taryba pirmąsias išvadas ir rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo valdymo institucijoms žada pateikti penktadienį, sako šalies vadovo patarėjas Simonas Krėpšta.

„Prie prezidento suburta sveikatos ekspertų taryba pradėjo darbą ilgąjį savaitgalį ir turėjo tikrai daug posėdžių ir planuoja pirmąsias išvadas pateikti viešai ir institucijoms šios savaitės pabaigoje, penktadienį“, – Žinių radijui antradienį sakė S. Krėpšta.

Anot jo, taryba dirba trimis kryptimis – pirmąja siekiama kiekybiškai suskaičiuoti, kokie yra koronaviruso plitimo scenarijai ir kaip tuos scenarijus susieti su lovų skaičiumi.

„Iš viruso plitimo scenarijaus galima prognozuoti, kiek reikės ligoninėse gydyti ligonių ir tai labai svarbu pačioms ligoninėms pasiruošimo prasme“, – kalbėjo patarėjas.

Antroji kryptis – bus teikiamos rekomendacijos dėl visuomenės sveikatos priemonių, įvairų suvaržymų, kurie stabdo virusą. Bus analizuojama užsienio šalių patirtis, kurie ribojimai yra labiau efektyvūs. 

„Trečiasis sveikatos tarybos ekspertų pogrupis dirbs ties klausimu, kaip mūsų sveikatos sistemą, ligonines galėsime optimizuoti trumpuoju laikotarpiu, kaip galėtume pajungti regionines ligonines ir kitas, kad galėtume gydyti pakankamai didelį skaičių ligonių ir tai darytume efektyviai, neapribojant kitų labai svarbių sveikatos paslaugų teikimo“, – sakė S. Krėpšta. 

Apie buriamą sveikatos ekspertų, mokslininkų tarybą Prezidentūra pranešė praėjusią savaitę.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, jog ši taryba Vyriausybės sprendimams įtakos greičiausiai neturės, nes Vyriausybė turi savo ekspertų grupę ir būtent ministrų kabinetas priima sprendimus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.