Privalomai testuotis turės vežėjai, pramogų, maitinimo srities darbuotojai – Vyriausybė

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Vyriausybė trečiadienį papildė sąrašą sričių, kuriose leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19: į jį įrašyti krovinių ir keleivių vežėjai, pramogų, maitinimo įstaigų ir kitų sričių darbuotojai, kariai.

Vyriausybės sprendimu, šie pakeitimai įsigalios nuo liepos 26 dienos.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatydamas klausimą per Vyriausybės posėdį teigė, kad plėsti testavimo apimtis reikia dėl plintančios koronaviruso delta atmainos.

„Mums labai svarbu nustatyti visus užsikrėtusiuosius, ir pasitikrinimas yra viena iš priemonių, leidžiančių anksti nustatyti infekcijos atvejus bei išvengti didelių ligos protrūkių. Antras apsektas, mes turime pavojingą ir lengvai plintančią viruso atmainą ir turime sustiprinti atsekamumą, ypač tose srityse, kur viruso plitimo rizika didžiulė“, – sakė A. Dulkys.

Į sąrašą dėl privalomo testavimo įtrauktos krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo, laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo, viešojo maitinimo paslaugų teikimo veiklos, mažmeninės prekybos srityje dirbantys darbuotojai, viešojo administravimo subjektai, profesinės karo tarnybos kariai.

Taip pat privalomai testuotis turėtų žmonės, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais. 

Tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų.

Privalomo testavimo nereikia, jei darbuotojas yra pilnai pasiskiepijęs arba persirgęs koronavirusu, pažymėjo sveikatos apsaugos ministras.

Taip pat dėl delta atmainos plitimo nuo 72 iki 24 valandų sutrumpintas terminas ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais, kai jie gali atvykti į Lietuvą be COVID-19 tyrimo.

Kartu įrašyta, jog testo nebūtų reikalaujama, jei asmuo Lietuvos teritorijoje ilgiau užtruktų dėl objektyvių aplinkybių.

„Šis sugriežtinimas sąmoningai daromas, nes šiose veiklose mes turime labai mažą pasiskiepijimo procentą, todėl tai irgi yra visiems žinutė – jei norime turėti lankstesnes sąlygas, turime skiepytis, o dabar esame priversti šiam sektoriui kažkuria prasme apsunkinti gyvenimą su testavimo sugriežtinimu“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Taip pat nutarime patikslinta pati testavimo tvarka: jei testavimo terminas sueis darbuotojui būnant užsienyje, jis turės testą atlikti grįžęs į Lietuvą ne vėliau kaip per 48 valandas nuo atvykimo. Darbuotojai, kurie dirba nereguliariai, testą turės pasidaryti ne mažiau kaip 48 valandos iki planuojamos darbinės veiklos.

Pakeitimus inicijavusi Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad pakeitimai atliekami siekiant greičiau išaiškinti naujus delta atmainos atvejus.

„Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu Lietuvoje nustatyti pavojingos ir lengvai plintančios SARS-CoV-2 viruso delta atmainos atvejai, būtina sustiprinti šių atvejų skubų išaiškinamumą ir COVID-19 ligos valdymą ypač tose veiklose ir sektoriuose didesnė viruso plitimo rizika“, – teikime nurodė ministerija.

SAM teigimu, šiuo metu neįmanoma identifikuoti darbuotojų, kurie būtų įpareigoti tikrintis, skaičiaus, todėl reikalingų papildomų biudžeto lėšų šiuo metu nėra galimybės apskaičiuoti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *