R. Karbauskis apie naujos frakcijos atsiradimą: nuoskaudų nėra, gaila rinkėjų

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako nejaučiantis nuoskaudų iš „valstiečių“ frakcijos Seime pasitraukus dešimčiai jos narių, tačiau sako besigailintis rinkėjų, kuriuos šie žmonės apgavo. 

„Nuoskaudų jokių nėra, išskyrus tai, kad žmonės – tikriausiai ne vienas – naudojosi partija kaip tik galėjo ir kai jau nebetenkino kažkokių ambicijų, pradėjo ieškot kažko kito. Viskas tvarkoj, čia tik gaila rinkėjų, kuriuos šitie žmonės bus apgavę, nes dauguma jų išrinkti pagal sąrašą. Belieka tik viltis, kad jie vertybine prasme nepradės elgtis kažkaip kitaip“, – BNS antradienį sakė „valstiečių“ lyderis.

Jis pasakojo sulaukęs reikalavimo „suteikti garantijas“ buvusiam premjerui Sauliui Skverneliui.

„Galiu dabar pasakyti atvirai vieną dalyką, kurio aš nesakiau anksčiau – aš buvau pareikalautas suteikti S. Skverneliui garantijas, o garantijų suteikti aš negaliu. Yra partija, kuri suteikti kažkokių garantijų taip pat negali“, – teigė R. Karbauskis.

„Ką reiškia suteikti garantijas? Dabar aš tiesiog stebėsiu, kas tas garantijas suteiks ir kokiu būdu. Aš galiu pasakyti tik tiek, kad LVŽS nėra ta organizacija, kuri kažkokias garantijas suteikia ir aš net nelabai suprantu, ką tai reiškia“, – pridūrė jis.

Anot partijos pirmininko, skilimas buvo neišvengiamas.

„Tai turėjo įvykti neišvengiamai, nes aš jau suprantu, kad pirmas dalykas – kai mes kažką davėme ir tai buvo rinkimai į prezidentus, virš 500 tūkst. eurų buvo sumokėta už tą rinkimų kampaniją iš partijos sąskaitos, už kampaniją, prie kurios niekas partijos narių neprileido. Tada, matyt, mes buvome reikalingi. Dabar, matyt, esame ne tokie reikalingi, kažkas, matyt, kitas užtikrins tas garantijas“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Jis taip pat sakė, kad jį stebino bendražygių kalbos apie partijos radikalumą, nes „partija nekeitė savo vertybių ir jų nekeičia“.

R. Karbauskis, be kita ko, teigė, kad S. Skvernelis turėjo „aibę kartų“ galimybę stoti į LVŽS, tačiau to „sąmoningai nedarė galvodamas, kaip jam bus geriau“.

LVŽS frakciją Seime antradienį paskelbė paliekantys 10 parlamentarų, tarp kurių – ekspremjeras Saulius Skvernelis, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, buvusi Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė.

Demokratų frakcijoje „Vardan Lietuvos“ taip pat dirbs Vytautas Bakas, Domas Griškevičius, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus, Tomas Tomilinas ir Algirdas Butkevičius.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *