R. Karbauskis: ES nesutarimas dėl Baltarusijos menkina šalies šansus tapti demokratine

Фото BFL/Теодораса Билюнаса

Skirtinga Europos Sąjungos (ES) valstybių pozicija dėl Baltarusijos sumenkins šalies šansus tapti demokratine bei neprisidės prie stabilumo regione, sako valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Feisbuke penktadienį jis pareiškė tikintis, kad nepasitvirtins signalai, jog priešinantis ES didžiosioms valstybėms Aliaksandras Lukašenkas gali būti neįtrauktas į ES svarstomų sankcijų Minsko režimui sąrašą, 

„Skirtinga ES valstybių pozicija ir bendro sutarimo nebuvimas menkins Baltarusijos šansus vieną dieną tapti demokratine šalimi, neprisidės prie politinio stabilumo užtikrinimo regione“, – teigia R. Karbauskis įraše, kurį pažymėjo kaip politinę reklamą. Jame „valstiečių“ lyderis A. Lukašenką vadina „tariamu Baltarusijos prezidentu“.

Jis taip pat sako labai abejojantis, ar Baltarusijos valdžios grasinimai atitraukti krovinius iš Klaipėdos jūrų uosto „bus reikšminga įtaka, galinti padaryti didelę žalą“, kadangi Lietuvos ekonomika „jau senai orientuota į Vakarus“.

„Labiausiai tikėtina, kad politinis A. Lukašenkos sprendimas keršyti Lietuvai už  tai, kad mes pasisakome už demokratinius procesus Baltarusijoje ir nepripažinome suklastotų rinkimų, ir uždaryti prekių srautus per Klaipėdos jūrų uostą pirmiausiai kenktų pačiai Baltarusijai ir jos žmonėms, kurie ir taip jau sunkiai verčiasi“, – tvirtino politikas.

„Tačiau net ne ekonominė pusė šioje situacijoje svarbiausia – svarbu yra tai, kad smerkdami diktatorių mes išliekame solidarūs su Baltarusijos Tauta, siekiančia gyventi teisingesnėje, pagrindines žmogaus teises gerbiančioje visuomenėje“, – rašo R. Karbauskis.

Lietuva, kaip ir kitos Vakarų valstybės, nepripažįsta Baltarusijos prezidento rinkimų ir A. Lukašenkos legitimumo, kartu su kitomis Baltijos valstybėmis Lietuva yra patvirtinusi sankcijų sąrašą už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš piliečius atsakingiems pareigūnams.

Vyriausybė šį trečiadienį patvirtino paramos Baltarusijos žmonėms planą, numatantį skirti Baltarusijos žmonėms humanitarinę pagalbą, teikti stipendijas ir paramą mokslui Lietuvoje, švelninti reikalavimus atvykimui, įmonių steigimuisi.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *