R. Karbauskis kreipėsi į STT dėl su R. Masiuliu susijusių asmenų „karjeros šuolių“

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė, kad kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl su buvusiu susisiekimo ministru Roku Masiuliu susijusių asmenų karjeros.

R. Karbauskis teigia, kad grupė susijusių asmenų „keliavo“ paskui R. Masiulį į valstybės valdomas įmones, todėl prašoma išsiaiškinti, ar jų karjera buvo skaidri ir nesukūrė prielaidų korupcijai atsirasti.

„Grupė įvairiais ryšiais tarpusavyje susijusių asmenų tiesiog keliauja paskui R. Masiulį – jam dirbant „Klaipėdos naftoje“ įsidarbina šioje bendrovėje. Paskui, jam tapus energetikos ministru, kraustosi į energetikos srities sektoriuje dirbančias valstybines įmones, o jam einant susisiekimo ministro pareigas – dar kartą pajuda link Susisiekimo ministerijai pavaldžių įmonių“, – pranešime spaudai teigė R. Karbauskis.

Įmonių vadovai keliavo drauge su R. Masiuliu

Žiniasklaidai išplatintoje schemoje pateikiama informacija apie „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Manto Bartuškos, valdybos pirmininko Romo Švedo, valdybos nario Rolando Zuko, Vilniaus šilumos tinklų vadovo Gerimanto Bakano, buvusio Valstybinių miškų urėdijos vadovo Mariaus Pulkauninko ir dar aštuonių asmenų karjeras.

Rašte minimi žmonės dabar taip pat eina skirtingas pareigas Lietuvos pašte, Klaipėdos uoste, „Vilniaus vandenyse“, Ignalinos atominėje elektrinėje.

„Žmonės keliauja per įstaigas, tampa įstaigų įvairių vadovais, projektų vykdytojais, net konkursai nevykdomi. (…) Nepotizmas pasireiškia per naudą, kurią gauna žmonės dirbdami, siedami savo veiklą ir tiesiogiai keliaudami kartu su susisiekimo ministru, energetikos ministru, „Klaipėdos naftos“ vadovu – aš šneku visą laiką apie R. Masiulį“, – žurnalistams Kaune kalbėjo R. Karbauskis.

R. Karbauskis žurnalistams sakė, kad susiję žmonės buvo įdarbinami ne į ministro politinio pasitikėjimo komandą, bet į pozicijas valstybės įmonėse, joms rengti konkursai.

„Tai yra nepotizmas, kada kažkokie ryšiai reikalingi, kažkokios draugystės reikalingos“, – teigė R. Karbauskis.

„Savaime buvimas bendramoksliu, net asmeninių draugu, šeimos draugu dar nereiškia nepotizmo, bet kada tu matai, kad tie žmonės juda per visas įmones kartu, iš visai nesusijusių sričių pereina į kitas sritis kartu su ministru, tai kyla klausimų“, – pridūrė jis.

Paskirdami R. Masiulį ministru informacijos neturėjo

Politikas teigė, kad ši informacija Seimo narių buvo surinkta iš viešų šaltinių per kelis mėnesius.

R. Karbauskis sako pats anksčiau nežinojęs, kur iki tol dirbo R. Masiulis ir jo galimų ryšių neįžvelgęs bei mano, kad to nežinojo ir Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis.

„Aš nemanau, kad premjeras pats asmeniškai seka, koks žmogus su kuo susijęs. Aš buvau Seimo narys ir frakcijos seniūnas, bet žinoti pavardę ir kaip ji keliauja per įmones, ką mes pateikėme informacijoje – iš kur tu gali tai žinoti?“ – kalbėjo jis.

„Taip, mes tikrai padarėme didelę klaidą 2016 metais, kad jis tapo ministru, tai buvo mūsų klaida, politinė klaida“, – pripažino jis.

R. Karbauskis teigė, kad STT turėtų tirti šiuos atvejus, jei visiems taikytų vienodus standartus.

„Jeigu STT tikrai turėjo laiko ir noro tirti, kiek lenkų buvo įdarbinta per paskutinius penkis mėnesius Susisiekimo ministerijos struktūroje, tai šito nenagrinėti jie tiesiog negalėtų“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Tačiau jis pabrėžė, kad šiuo metu nei R. Masiulio, nei jo aplinkos žmonių nekaltina, o tai, ar buvo padaryta žala, turėtų nustatyti teisėsauga.

„Sakome, kad sutapimai tarp projektų, kurie Lietuvai buvo nuostolingi, ir sutapimai tarp tų žmonių keliavimo per institucijas, yra akivaizdūs“, – sakė jis.

Prezidentas Gitanas Nausėda sausį pareiškė, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius „įdarbino jau turbūt mažiausiai 20 savo partijos bičiulių arba žmonių, susijusių su partijos nariais ministerijoje dispozicijoje esančiose įmonėse“.

J. Narkevičius kategoriškai paneigė tokius priekaištus.

Vėliau žiniasklaida paviešino 2019-ųjų rugpjūčio Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą, kur nurodyta, kad ministru pradėjus dirbti J. Narkevičiui be politinės komandos sektoriuje įdarbinta 12 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariais tolimais giminystės ryšiais susijusių asmenų – pavyzdžiui, antros eilės pusbrolis, teta ar antros eilės senelis. 

Anot J. Narkevičiaus, iš viso jam einant ministru susisiekimo sektoriuje pradėjo dirbti 500 žmonių, o 12 lenkų tautybės asmenys nepriklausantys jokiai partijai įdarbinti ne jo, o ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų, jie neužima vadovaujančių pareigų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *