R.Karoblis: koronavirusu užsikrėtęs karys iš Nyderlandų gali būti evakuotas į gimtinę

Фото Ольга Посашкова/ kam.lt

Karinėse teritorijose nustatytų naujojo koronaviruso atvejų skaičius nesikeičia — jis yra diagnozuotas vienam civiliam darbuotojui ir vienam priešakinių NATO pajėgų kariui iš Nyderlandų, teigia krašto apsaugos ministras. Pasak Raimundo Karoblio, užsikrėtęs karys gali būti evakuotas į Nyderlandus

«Užsikrėtęs karys buvo hospitalizuotas, jo simptomai, kiek man yra žinoma, yra nedideli ir galbūt bus paleistas iš ligoninės. Galbūt viena iš opcijų yra, kad jis bus evakuotas į Nyderlandus», — interviu Lietuvos radijui antradienį sakė R. Karoblis. 

«Pirmiausiai jo kontaktai buvo priešakinių pajėgų bataliono viduje, natūralu, kad situaciją pirmiausiai valdo sąjungininkų medikai. Yra tikėtina, kad galėjo kontaktuoti su kai kuriais kitais Lietuvos kariuomenės profesinės karo tarnybos kariais, bet manau, kad situacija irgi yra valdoma»,  — pridūrė jis.

Tuo metu koronavirusu užsikrėtęs kariuomenės dalinius aptarnaujantis civilis darbuotojas, anot ministro, pagal atliekamas funkcijas tiesioginio kontakto su kariais neturėjo.

R. Karoblio teigimu, šiuo metu saviizoliacijoje yra apie 300 Lietuvos karių.

«Tai yra nemažas skaičius, bet irgi turime suprasti, kad mūsų kariuomenė yra NATO dalis, yra pratybos, yra komandiruotės, yra misijos. (…) Galų gale yra tokie dalykai, kai grįžta pilotai, kad ir «Spartano» pilotai iš užsienio su kroviniu (…), tarpuose tarp skrydžių jie yra irgi saviizoliacijos sąlygomis», — aiškino R. Karoblis.

Jis sakė, kad kariuomenė galėtų padėti užtikrinti, kad žmonės laikytųsi karantino sąlygų ir be reikalo neitų iš namų.

«Tai yra įmanomas variantas, kaip kad parama policijai jeigu nesusidorojama. (…) Tai yra viešosios tvarkos užtikrinimo klausimas», — teigė R. Karoblis.

Lietuvoje iš vis nustatyti 179 koronaviruso atvejai.   

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *