R. Masiulis sako, kad žmonės susisiekimo sektoriuje įdarbinti pagal profesionalumą

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad žmones susisiekimo sektoriuje įdarbino po konkursų, kurių metu buvo vertinamas kandidatų profesionalumas, o ne asmeniniai ryšiai.

„Kiekvienas iš tų žmonių savo pareigose laimėjo konkursus, jie buvo atrinkti pagal jų profesionalumą“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Masiulis.

Taip jis kalbėjo valdančiųjų „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui kreipusis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl su R. Masiuliu susijusių asmenų karjeros.

R. Karbauskis teigia, kad grupė susijusių asmenų „keliavo“ paskui R. Masiulį į valstybės valdomas įmones, todėl prašoma išsiaiškinti, ar jų karjera buvo skaidri ir nesukūrė prielaidų korupcijai atsirasti.

Eksministras tvirtino, kad jo santykiai su R. Karbauskio minimais asmenimis yra darbiniai, o jų buvimas susisiekimo sektoriuje yra „didžiulis pliusas valstybei“.

„Tai yra profesionalai ir aš džiaugiuosi, kad jie sutiko ateiti ir padėti valstybei“, – sakė R. Masiulis.

„Tai yra didžiulis pliusas valstybei, tai nėra kažkokios politinės sąsajos. Tarp jų nėra politinių, artimų draugų ar kitų dalykų“, – pridūrė jis.

„Labai gerai, kad kreipiasi, su STT daug bendradarbiavau ir turiu jų apdovanojimą už korupcijos mažinimą. Taip kad tikrai sveikinu“, – tvirtino buvęs ministras.

R. Masiulis teigė, kad R. Karbauskio veiksmai yra jo ir premjero Sauliaus Skvernelio bendras planas išstumti jį iš politinės veiklos.

„Kitas dalykas – mane nori sustabdyti turbūt, jeigu aš būsiu kviečiamas liudijimo dėl premjero kelio į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją“, – kalbėjo jis.

Eksministras turėjo omenyje komisijos atliekamą tyrimą dėl aplinkybių, kaip Vyriausybė skyrė pinigų Vilniaus rajono savivaldybei, savo ruožtu lėšas nukreipusiai gatvės, kurioje gyvena S. Skvernelis, tvarkymui.

Jis taip pat pareiškė, kad R. Karbauskis „pablūdo“ ir yra tarsi „politinis „Grigeo“ vamzdis“.

„Jis dabar pila srutas į visas puses jau nerinkdamas nei žodžių, nei argumentacijos“, – sakė R. Masiulis.

R. Karbauskio žiniasklaidai išplatintoje schemoje pateikiama informacija apie „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Manto Bartuškos, valdybos pirmininko Romo Švedo, valdybos nario Rolando Zuko, Vilniaus šilumos tinklų vadovo Gerimanto Bakano, buvusio Valstybinių miškų urėdijos vadovo Mariaus Pulkauninko ir dar aštuonių asmenų karjeras.

Rašte minimi žmonės dabar taip pat eina skirtingas pareigas Lietuvos pašte, Klaipėdos uoste, „Vilniaus vandenyse“, Ignalinos atominėje elektrinėje.

Prezidentas Gitanas Nausėda sausį pareiškė, kad dabartinis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius „įdarbino jau turbūt mažiausiai 20 savo partijos bičiulių arba žmonių, susijusių su partijos nariais ministerijoje dispozicijoje esančiose įmonėse“.

J. Narkevičius kategoriškai paneigė tokius priekaištus.

Vėliau žiniasklaida paviešino 2019-ųjų rugpjūčio Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą, kur nurodyta, kad ministru pradėjus dirbti J. Narkevičiui be politinės komandos sektoriuje įdarbinta 12 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariais tolimais giminystės ryšiais susijusių asmenų – pavyzdžiui, antros eilės pusbrolis, teta ar antros eilės senelis. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *