R. Šimašiaus atsakas dėl Lukiškių aikštės: kviečia švęsti laisvę ir gyvenimą

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Sostinės meras Remigijus Šimašius ragina nekreipti dėmesio į paplūdimiu Lukiškių aikštėje pasipiktinusius politikus ir kviečia „toliau švęsti laisvę ir gyvenimą“.

„Žmonės nori džiaugtis, nori ne tik žinoti, bet ir pajausti, kad turi kuo didžiuotis, ką branginti. Prieš kelerius metus sakiau, kad geriausias paminklas laisvei Lukiškių aikštėje būtų ten besirenkantys laimingi ir laisvi žmonės. Šiandien ir vėl galime pamatyti, kas tai yra“, – ketvirtadienį feisbuke paskelbė meras.

R. Šimašius tvirtina, kad sostinės aikštėje supiltas paplūdimys rodo Lietuvos pergalę prieš okupacinius režimus, kad „mes – laimėtojai – esame čia ir džiaugiamės savo valstybe, savo sostine Vilniumi“.

„Galiu įsivaizduoti, kaip Leninas mauzoliejuje iš apmaudo vartosi“, – rašo meras.

Sostinės vadovas taip pat kritikuoja prieš paplūdimį sukilusius politikus, vadindamas juos dviveidžiais, o partijas – „idėjiniais impotentais“.

„Lietuvos didžiosios partijos yra idėjiniai impotentai. Atsigavimas po pandemijos? Sveikatos sistemos sustiprinimas? Švietimo modernizavimas ugdyti laisvas ir kūrybingas asmenybes ateičiai? Finansų tvarumas po masinio pinigų ištaškymo rinkėjams papirkti? (…) Ne – tai nėra nei „valstiečių“, nei opozicinių partijų rūpestis“, – sako meras.

„Štai valstiečių vadas R. Karbauskis jau rezga planus, kaip Seimui įvesti tiesioginį valdymą Vilniuje, kuris, o Dieve, toks nepanašus į gimtąjį kolūkį“, – ironizuoja meras.

Sostinės Lukiškių aikštėje Vilniaus savivaldybės valdžios sprendimu šią savaitę įkurtas laikinas paplūdimys susilaukė prieštaringų vertinimų tiek iš valdančiųjų, tiek iš opozicijos politikų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis įrengtą paplūdimį pavadino šios aikštės išniekinimu, Seime valdantieji registravo projektą, kad memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai „turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą“.

Įstatymo projektą ketvirtadienį planuojama pateikti Seimui ir R. Karbauskis žada jį svarstyti skubos tvarka ir priimti dar šią sesiją – t. y. iki kito antradienio.

Jis teigė, kad Vilniaus miesto valdžia įrengdama laikiną paplūdimį Lukiškių aikštėje pažeidė „bet kokius pagarbos mūsų istorijai principus“.

„Toje aikštėje nužudyti ir sukilimo dalyviai, daug dalykų, kurie neleidžia tokių reiškinių, kurių ėmėsi Vilniaus savivaldybė“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienio rytą.

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys šią savaitę supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Vilniaus meras aiškino, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas, kad būtų galima džiaugtis iškovota laisve. Kritikai teigia, kad toks projektas yra netinkamas Lukiškių aikštei, taip pat priekaištaujama dėl to, kad planuojant projektą nebuvo tartasi nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.