R. Tamašunienė siūlo skirti R. Pocių Viešojo saugumo tarnybos vadovu antrą kadenciją

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teikia Vyriausybei Ričardo Pociaus kandidatūrą į Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovus antrai kadencijai.

50-metį kitą savaitę švęsiantis R. Pocius tarnybai vadovauja nuo 2015-ųjų. Siūloma, kad jis naują penkerių metų kadenciją pradėtų nuo liepos 1-osios.

R. Tamašunienė teikime Vyriausybei pabrėžia VST vadovo asmenines ir dalykines savybes, tvirtindama, kad jis yra „nepriekaištingos reputacijos, patikimas, atsakingas, nuovokus griežtas“, siekiantis užsibrėžto tikslo ir pasižymintis analitiniu mąstymu. Taip pat pažymima, kad vadas operatyviai priima sprendimus sudėtingose situacijose, išmano savo darbą, įstatymus, turi daug patirties, skiria dėmesio vidinei ir išorinei komunikacijai.

Į pareigas VST pirmai kadencijai R. Pocių prieš penkerius metus teikė tuometinis vidaus reikalų ministras, dabartinis premjeras Saulius Skvernelis. Tada R. Pocius pakeitė ilgametį tarnybos vadovą Sergejų Madalovą.

R. Pocius išsilavinimą įgijo Lietuvos teisės universitete, Vilniaus universitete, studijavo Kanados ginkluotųjų pajėgų mokykloje bei Baltijos gynybos koledže Estijoje.

Anksčiau jis yra dirbęs Krašto apsaugos departamente prie Vyriausybės, Lietuvos taupomajame banke, Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Prieš ateidamas į tarnybą, jis dirbo Krašto apsaugos ministerijoje, vadovavo Karo policijai. R. Pocius yra dalyvavęs misijoje Afganistane kaip JAV ir Lietuvos kontingento vadas, atlikęs daugiau kaip 200 kovinių operacijų.

VST funkcijos – atkurti ir užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą ypatingų, ekstremalių situacijų ar masinių renginių metu, vykdyti sulaikytųjų, suimtųjų ir nuteistųjų konvojavimą, užtikrinti svarbių valstybės objektų apsaugą, o įvedus karo padėtį ar ginkluotos gynybos nuo agresijos (karo) metu ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti Lietuvos valstybę.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *