Reagentų koronaviruso tyrimams Lietuva turi šiai ir daliai kitos savaitės

Фото pixabay.com

Reagentų atlikti koronaviruso tyrimams Lietuva turi šiai ir daliai kitos savaites, taip pat atvyksta nauja reagentų siunta – iš viso keliasdešimčiai tūkstančių tyrimų.

„Skaičius, kiek dabar tyrimų turim, yra reliatyvus, priklausys nuo to, kiek užkrovinėsim, jei užkrovinėsim po pilną apimtį, po tą 70, turim šiai savaitei ir kitos savaitės kažkiek“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Turėtų šią savaitę pasiekti nauja siunta, kurios apimtys irgi priklausys nuo to, kaip naudosim. (…) Keliasdešimt tūkstančių tyrimų turėtų atkeliauti reagentai“, – teigė ministras.

Pasak ministro, kol kas koronaviruso tyrimai atliekami vienintelėje Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje Vilniuje, nes ir ji tyrimus atlieka ne visa savo galima apimtimi.

„Jei pagal visų norus paleisim visose miestuose tirti, pilnai neužkraudami, bus viena apimtis. Labai teorinis klausimas, (kiek tyrimų gali atlikti – BNS), labai nuo daug aplinkybių atsakymas priklauso, labai priklausys nuo to, kaip elgsimės. Jei bus spaudimas ir visi norės tirtis arti ir greitai, nebus ilgam laikui“, – tvirtino A. Veryga.

Visi užsikrėtusieji ligoninėse – kol yra galimybių

Ministras taip pat patvirtino, kad tol, kol yra galimybė, visi užsikrėtę koronavirusu bus gydomi ligoninėse, o gydymosi namuose galimybė kol kas – teorinė.

„Jeigu bus daug pacientų ir ligoninės nesugebės jų priimti, gali būti tokie dalykai taikomi namuose. Kol atvejų labai nedaug, mes galime sau leisti prabangą laikyti žmones ligoninėj“, – teigė A. Veryga.

„Aišku, dėl to gyventojai irgi nėra labai laimingi, jie pikti, kad reikia palaukt, kol tyrimas padaromas, kai kas net imasi tokių avantiūrų kaip bėgiojimas iš ligoninės, nes nepatinka sąlygos. Taip, ten nėra SPA ar sanatorija, ir sąlygos nėra kaip namie, bet supraskim, kad situacija irgi neeilinė“, – kalbėjo ministras.

„Jei bus situacija, kad įstaigos turės labai didelį srautą pacientų, kurie bus sunkūs, aišku, kad tie, kuriems bus simptomai labai nesudėtingi, galės likti namuose, bet kol kas tai teorinė galimybė“, – pažymėjo A. Veryga.

Spaudos konferencijos metu A. Veryga pranešė, kad pirmadienį patvirtinti dar trys nauji koronaviruso atvejai, visi trys – įvežtiniai.

Du pacientai izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose, vienas – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio, du iš Austrijos, trečiuoju atveju – iš Dominykos Respublikos.

Su trimis naujais atvejais, Lietuvoje iš viso jau patvirtinta 17 koronaviruso COVID-19 atvejų, visi jie yra įvežtiniai.

Pirmoji pacientė, kuriai buvo diagnozuota infekcija, jau pasveikusi ir išleista iš ligoninės į namus.

Iki pirmadienio ryto Lietuvoje iš viso buvo atlikta daugiau kai 600 tyrimų dėl šio viruso.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.