Registrų centro vadovas siūlo kompensuoti paslaugų kainas nepasiturintiems

Фото Nuotrauka Registrų centras/ facebook.com

Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius siūlo apsvarstyti galimybę nepasiturintiems gyventojams kompensuoti išlaidas už kai kuriuos Registrų centre registruojamus sandorius, pavyzdžiui, paveldėtą turtą.   

„Gal taikyti kompensavimo mechanizmus išskiriant tam tikras fizinių asmenų grupes, kurios susiduria su finansiniais sunkumais ir kurios galėtų pretenduoti į kompensavimą“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete antradienį svarstant naujus Registrų centro įkainius teigė įstaigos vadovas. 

Pasak S. Urbanavičiaus, Registrų centras jau pasiūlė Teisingumo ministerijai, negriaunant visos kainodaros, svarstyti įkainių kompensavimo tvarką.   

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko „valstiečio“ Valiaus Ąžuolo teigimu, notarai įspėja, kad žmonės atsisako registruoti paveldėtą turtą dėl didelių mokesčių. 

„Našta viso šio turto gultų ant valstybės pečių. Tampa turtas bešeimininkis, kurį valstybė turi perimti, turi išleisti daug lėšų prižiūrėti jį, tvarkyti, paskui įvertinti, bandyti parduoti. Sutaupę vienoje vietoje išleistume daugiau kitoje“, – komitete teigė V. Ąžuolas.  

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius antradienį pranešė siūlysiantis Vyriausybei sumažinti spalį įsigaliojusius Registrų centro įkainius už paveldėto ar dovanoto turto registravimą, o centrui siūlys grąžinti žmonėms permokas.

Ministro teigimu, išaugę mokesčiai kelia gyventojų pasipiktinimą, ypač kai paveldimas mažos vertės turtas.

Notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis žiniasklaidai yra sakęs, jog daugėja žmonių, kurie dėl didelių įkainių atsisako palikimo arba jį priima, tačiau neregistruoja nuosavybės. 

Registrų centras BNS nurodė, kad spalį įregistruotas panašus skaičius palikimo atsisakymo faktų, kaip ir pastaruosius kelis mėnesius: spalį jų buvo 479, rugsėjį – 431, rugpjūtį – 455, liepą – 564. 

„Todėl negalima teigti, kad daugėja atsisakančiųjų paveldėjimo, juo labiau, kad tai daroma dėl pasikeitusių Registrų centro įkainių“, –  BNS teigė centro atstovas Mindaugas Samkus.  

Jis pabrėžė, kad sausį-rugsėjį įregistruota apie 500 tūkst. statinių ir žemės sklypų nuosavybės pasikeitimų, iš jų ketvirtadalis – 120 tūkst. – paveldėjimo sandoriai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.