Reikėtų išsamiau paanalizuoti lietuvių skepsį dėl Ukrainos eurointegracijos – G. Nausėda

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Prezidentūros užsakytoje apklausoje dalis skeptiškai Lietuvos paramą Ukrainos euroatlantinei integracijai įvertinusių žmonių gali ir nebūti prieš šį procesą.

Anot jo, tam reikėtų „atlikti gilesnį tyrimą“.

„Čia ne iki galo atsakytas klausimas, kadangi mums reikėtų atlikti gilesnį tyrimą ir nustatyti, kiek tarp tų skeptikų yra žmonių, kurie galbūt šiek tiek nusivylė tais procesais, kurie vyksta pastaraisiais metais ir gal nustojo tikėti greita perspektyva, kad Ukrainai pavyks integruotis į ES ir Euroatlantines institucijas“, – interviu Rytų Europos studijų centrui sakė G. Nausėda.

„Galimas dalykas, kad iš principo jie nėra prieš, bet pradeda abejoti perspektyva ir galbūt nebėra tokie užtikrinti, kad tai pavyks padaryti įžvelgiamoje ateityje. Manau, kad turėtų suveikti tas jausmas, kurį aš vadinu istorinio solidarumo jausmu“, – pridūrė prezidentas.

Prezidentūros užsakymu įmonės „Vilmorus“ balandį atliktoje visuomenės nuomonės apklausoje Į klausimą, ar Lietuva turėtų remti Ukrainos euroatlantinę integraciją, teigiamai atsakė 45,9 proc. respondentų, neigiamai – 23,6 proc., o 30,6 proc. teigė neturintys nuomonės.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.