Reikia didinti pagalbą Ukrainai atremiant Rusijos agresiją, sako G. Nausėda

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Europa padarė daug, kad padėtų Ukrainai, tačiau turi didinti savo pagalbą, sako Lietuvos prezidentas.

Apie tai jis antradienį kalbėjo su Vilniuje viešinčiu Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu (Olafu Šolcu).

„Kalbėjome apie Rusijos karą Ukrainoje ir Europos atsaką. Europa padarė daug, kad padėtų Ukrainai, tačiau to nepakanka. Karas dar nelaimėtas. Turime išlikti šiame kelyje ir jokiu būdu nemažinti greičio. Priešingai – tik didinti“, – po susitikimo savo „Facebook“ paskyroje paskelbė Gitanas Nausėda.

„Privalome visapusiškai remti Ukrainą, didinti spaudimą Rusijai, griežtinti sankcijas, mažinti energetinę priklausomybę nuo agresoriaus. Turime padaryti viską, kad apgintume savo vertybes ir taiką. Esame ir norime likti teisingoje istorijos pusėje“, – teigė jis.

Lietuvos vadovas taip pat akcentavo, kad šalia karinės ir ekonominės pagalbos Ukrainai itin svarbi ir politinė parama. Anot jo, būtina Ukrainai suteikti ES šalies kandidatės statusą.

„Atėjo laikas aiškiai pasakyti, kad Ukrainos vieta yra Europos Sąjungoje. Neturime moralinės teisės prarasti šio momento“, – Prezidentūros išplatintame pranešime teigė G. Nausėda.

Lietuvos prezidentas taip pat pranešė padėkojęs O. Scholzui už Vokietijos pasiryžimą didinti indėlį į Lietuvos ir Baltijos regiono saugumą.

„Vokietijos karių, vadovaujančių NATO priešakinių pajėgų kovinei grupei, buvimas Lietuvoje yra tikrai svarbus sąjungininkų solidarumo ir vienybės ženklas. Esame pasirengę priimti daugiau vokiečių pajėgų ir užtikrinti visą reikiamą infrastruktūrą“, – tvirtino G. Nausėda.

Vilnius tikisi, kad NATO šalių vadovai birželio pabaigoje Madride apsispręs Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuotus tarptautinius batalionus išplėsti iki brigadų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *