„Rigas siltums“: namų ūkių išlaidos šildymui Rygoje gali padidėti 40 proc.

Vieno namų ūkio išlaidos šildymui Rygoje šį sezoną gali padidėti 40 proc., pareiškė Latvijos sostinės šilumos tinklų bendrovės „Rigas siltums“ valdybos pirmininkas Normundas Talcis.

Trečiadienį surengtame Latvijos parlamento viešojo administravimo ir savivaldybių komisijos būsto reikalų pakomisės posėdyje, kuriame buvo aptarta padėtis šildymo sezono pradžioje, energijos išteklių brangimas ir šildymas Rygoje bei visoje šalyje, jis pripažino, kad energijos išteklių kainos smarkiai pakilo.

Anot jo, „Rigas siltums“ reguliavimo institucijai pateikė šildymo tarifo projektą, pagal kurį kaina nuo lapkričio 1 dienos padidės iki 66 eurų už megavatvalandę.

N. Talcis pabrėžė, kad tokios kainos iki šiol nėra buvę, ir pridūrė, kad šildymo brangimą galima paaiškinti energijos išteklių kainų kilimu.

Ekonomikos ministerijos atstovas Edijus Šaikanis posėdyje pažymėjo, kad energijos išteklių kainų kilimas yra visos Europos, o ne atskiros šalies ar regiono problema. Anot jo, stebimas vadinamasis domino efektas, kai vienos rūšies energijos išteklių brangimas skatina kitų rūšių išteklių kainų kilimą.

Labiausiai kainos pakilo savivaldybėse, kuriose šilumą tiekia dujomis kūrenamos elektrinės. Tuo tarpu savivaldybėse, kuriose naudojama biomasė, šildymo kainos pakilo kur kas mažiau. Taip pat yra savivaldybių, kuriose šildymo tarifas net sumažėjo.

Beveik trijuose ketvirtadaliuose, arba 74 proc., savivaldybių šildymo tarifas iki spalio 1 dienos nesikeitė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *