Rokiškio rajono slaugos namuose įtariamas neteisėtas globotinių varžymas, kiti pažeidimai

Nuotrauka pixabay.com

Rokiškio rajone esančiuose Skemų socialinės globos namuose įtariamas neteisėtas globotinių varžymas, nustatyti kiti žmogaus teisių pažeidimai, BNS sakė Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas.

„Mes manome, kad yra žymiai daugiau problemų. Taip, jie už grotų laikė vieną žmogų, bet toje patalpoje, kur už grotų buvo žmogus, toje pačioje patalpoje buvo dar du žmonės. Jie buvo ne už grotų, bet vis tiek užrakinti, kur durys be rankenų“, – BNS sakė Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius.

Ši patalpa, pasak jo, buvo už dar vienų durų, ten sudėtinga patekti, o pas globotinius neįrengta joks pagalbos iškvietimo mechanizmas.

Tačiau, biuro vadovo teigimu, nustatyta ir daugiau atvejų, kurie gali būti laikomi žmogaus teisių pažeidimais.

„Yra problema, kad nelabai pavyksta mums sutarti, išsiaiškinti su direktoriumi“, – sakė jis.

V. Valentinavičiaus teigimu, tikrinimai vis dar vyksta, laukiama atvykstančių įstaigos steigėjo – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – atstovų.

Jo duomenimis, šiuose globos namuose prižiūrimi psichinių sutrikimų turintys asmenys. Juose globojama 360 asmenų, manoma, kad netinkamai prižiūrėti galėjo būti daugiau nei pusė.

„Tie dalykai, kokius aptikome, neturėtų būti: turėtų būti analizuojama situacija iš esmės, žiūrima jų socialinės priežiūros, sveikatos priežiūros klausimai. Sakykim, rankų, dantų protezavimo: kai 20 metų, pavyzdžiui, žmogus be dantų ir nėra jokio gydytojo įrašo, kad turėtų protezuoti tuos dantis“, – kalbėjo V. Valentinavičius.

Tyrimą dėl įvykio pradėjo ir policija. Panevėžio apskrities duomenimis, antradienį Žmogaus teisių biuras pranešė, kad globos namuose netinkamai prižiūrimi ten gyvenantys asmenys.

Kaip BNS sakė Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis, Žmogaus teisių biuras pareigūnams pranešė, jog pažeidžiamos įstaigos gyventojo teisės.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo, apklausiami asmenys, aiškinamasi, kiek žmonių galėjo nukentėti. Įtarimai kol kas niekam nėra pareikšti.

Pirmasis apie tai pranešė portalas lrt.lt. Jo duomenimis, globos namuose rastas neteisėtai įkalintas vyras už grotų galėjo praleisti dvi savaites.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.