Rukloje – NATO bataliono vado pasikeitimo ceremonija

Ketvirtadienį Rukloje, Jonavos rajone, Mokomajame pulke, vyks NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijos ir vadovybės pasikeitimo ceremonija.

Naujajai NATO bataliono kovinės grupei pamanai vadovaus Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Axelis Niemannas (Akselis Niemanas), pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Jis pakeis nuo pernai rugpjūčio šeštajai 6-jai rotacijai vadovavusį Vokietijos kariuomenės pulkininką leitenantą Rouveną Habelą.

Vokietija naujai pusės metų rotacijai Rukloje dislokuoja savo 371-ąjį mechanizuotąjį pėstininkų batalioną iš Marienbergo.

Į 1,2 tūkst. karių kovinę grupę savo pajėgas taip pat yra atsiuntę Nyderlangai, Norvegija, Kroatija, Čekija, Belgija, Liuksemburgas ir Islandija.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione. Panašūs daliniai dislokuoti Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Nuo dislokavimo pradžios kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 8 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *