Ruošiatės į kelionę automobiliu? Vaistininkė primena, kas turi būti keliautojų vaistinėlėje

Įsibėgėjanti vasara ir artėjantis savaitgalis – tai viskas, ko reikia kelionei automobiliu. Visgi kartais tokios kelionės gali pametėti įvairiausių iššūkių – nuo paprasto galvos skausmo iki rimtesnio sužeidimo. Todėl „Eurovaistinės» farmacininkė Elvyra Ramaškienė atskleidžia, kokios priemonės yra svarbiausios leidžiantis į savaitgalio kelionę bei ragina suskubti tuos, kurie dar neatsinaujino savo automobilio vaistinėlės. 

Vaistai nuo skausmo

Galvos skausmas – tai vienas dažniausių ir netikėčiausiai pasireiškiančių sunegalavimų, pasakoja „Eurovaistinės» farmacininkė Elvyra Ramaškienė. Ji pataria net ir leidžiantis į vienos dienos kelionę šalia savęs turėti vaistus nuo galvos skausmo. Taip pat rekomenduojama rinktis universalų variantą, kuris malšintų tiek skausmą, tiek karščiavimą.

Vaistai sustreikavus skrandžiui

„Net ir trumpa kelionė gali išbalansuoti mūsų skrandžio darbą. Mes niekada negalime žinoti, kaip sureaguos mūsų skrandis kelionės metu, todėl verta su savimi turėti vaistų, malšinančių skrandžio sunegalavimus. Tik svarbu nepamiršti, kad tokių vaistų kaip nuo skrandžio bėdų ar galvos skausmo nepatariama palikti automobilyje ilgesnį laiką, o ypač vasarą, kai galimi dideli temperatūrų šuoliai», – pataria E. Ramaškienė.

Odos apsauga nuo saulės

Vaistininkė pastebi, kad vasarą kelionės automobiliu dažnai reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus naujose vietovėse bei poilsį prie jūros ar ežero. Todėl patariama leidžiantis į kelionę pasirūpinti SPF apsauga. Nesvarbu, diena apsiniaukusi ar kaitina saulė, vis tiek būtina bent pusvalandį prieš pasibaigiant kelionei automobiliu, pasitepti apsauginiu kremu.

Apsauga nuo erkių

„Jeigu planuojate kelionę į gamtą, vertėtų su savimi turėti dezinfekantą ir pincetą, kuriais prireikus būtų galima paprastai ir greitai ištraukti įsisiurbusią erkę. Nepamirškite, kad net jeigu esate pasiskiepiję nuo erkinio encefalito, erkę būtina ištraukti kuo greičiau dėl pavojingos Laimo ligos», – primena E. Ramaškienė.

Sezoninė alergija

Nors birželis jau įpusėjo, vaistininkė primena, kad sezoninės alergijos sezonas dar niekur nedingo. Norint džiaugtis kelionės malonumais, patariama su savimi turėti vaistų nuo alergijos – pavyzdžiui, specialius purškalus į nosį arba lašiukus į akis, priklausomai nuo dažniausiai pasireiškiančių simptomų.

Pirmosios pagalbos rinkinys

Automobilio vaistinėle — būtinas kelionės kompanionas gelbstintis mus ištikus netikėtai nelaimei. Vaistininkė sako, kad nutikus traumai viską, ko reikia rasite pirmosios pagalbos vaistinėlėje, jei ji tinkamai sukomplektuota:

„Pagal naujus reikalavimus sukomplektuotoje automobilio vaistinėlėje rasite pleistrus, tvarsčius, gaivinimo kaukes, šaldančius maišelius ir turniketus. Visos šios priemonės naudingos kai susižeidžiame, reikia stabdyti kraujavimą, šaldyti sutrenkimus», – pataria E. Ramaškienė.

Vaistininkė sako, kad ilgai vaistinėse gyventojai galėjo įsigyti papildomus turimoms vaistinėlėms, bet šiuo metu „Eurovaistinėse» galima įsigyti visiškai sukomplektuotas naujas vaistinėles ir primena, kad privalomos jos taps jau kitų metų pradžioje. 

Pranešimas spaudai

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *