Rusija teigia, esą Ukraina netrukus sukurs „nešvarią bombą“

Фото Минобороны России

Maskva pirmadienį pareiškė, kad Ukraina jau beveik baigė kurti „nešvarią bombą“.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu sekmadienį telefonu kalbėdamasis su kolegomis iš NATO šalių tvirtino, kad Kyjivo pajėgos planuoja panaudoti tokį ginklą.

„Mūsų turima informacija rodo, kad dvi organizacijos Ukrainoje turi konkrečias instrukcijas sukurti vadinamąją nešvarią bombą. Vyksta paskutinis šio darbo etapas“, – sakoma pirmadienį paskelbtame generolo leitenanto Igorio Kirilovo pareiškime.

I. Kirilovas teigė, kad Kyjivas planuoja apkaltinti Rusiją „naudojus masinio naikinimo ginklus Ukrainoje ir taip pat pradėti galingą antirusišką kampaniją visame pasaulyje“.

S. Šoigu sekmadienį su britų, prancūzų ir turkų kolegomis aptarė padėtį Ukrainoje ir išreiškė „susirūpinimą dėl galimų Ukrainos provokacijų panaudojant „nešvarią bombą“, turėdamas omenyje ginklą, kuris naudoja tradicinius sprogmenis radioaktyvioms medžiagoms išsklaidyti, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba teigia, kad Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosi) patenkino jo prašymą „skubiai nusiųsti ekspertus į taikius Ukrainos objektus, kuriuose, kaip teigia Rusija, yra kuriama „nešvari bomba“.

Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės greitai atmetė Maskvos kaltinimus, o Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame atmetė „akivaizdžiai melagingus“ Rusijos teiginius.

„Mūsų šalys aiškiai pasakė, kad mes visi atmetame akivaizdžiai melagingus Rusijos kaltinimus, kad Ukraina ruošiasi panaudoti „nešvarią bombą“ savo teritorijoje“, – skelbiama pranešime. 

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį spaudos konferencijos metu pareiškė, kad Vakarų reakcija „atitinka neapgalvotą paramą savo statytiniui (Ukrainos prezidentui Volodymyrui) Zelenskiui, nuolaidžiavimą jo rusofobiškiems veiksmams ir civilių gyventojų naikinimui“.

V. Zelenskis sekmadienį paneigė visus kaltinimus ir paragino Vakarus griežtai atsakyti į šiuos Kremliaus pareiškimus. 

„Jei Rusija skambina ir sako, kad Ukraina neva kažką ruošia, tai reiškia viena: Rusija visa tai jau paruošė“, – sakė V. Zelenskis socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo kreipimesi.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *