Rusijos diplomatui įteikta nota dėl Luhansko ir Donecko pripažinimo

Nuotrauka BFL/ Tomas Urbelionis

Antradienį į Užsienio reikalų ministeriją (URM) Vilniuje iškviestas Rusijos ambasados atstovas, jam įteikta nota dėl sprendimo pripažinti Maskvos remiamų separatistų valdomų Donecko ir Luhansko regionų nepriklausomybę.

„Susitikimo metu Rusijos atstovui įteikta protesto nota, kuria pareikštas griežtas protestas dėl Rusijos sprendimo pripažinti vadinamąsias „Luhansko liaudies respubliką“ ir „Donecko liaudies respubliką“, – pranešė URM.

Per susitikimą akcentuota, kad šis Rusijos sprendimas yra šiurkštus tarptautinės teisės normų, įtvirtintų Jungtinių Tautų Chartijoje, Helsinkio baigiamajame akte ir Paryžiaus Chartijoje, pažeidimas. 

„Konstatuota, kad Rusija, pripažindama Ukrainos separatistinius regionus, ir toliau šiurkščiai pažeidžia Ukrainos nepriklausomybę, suverenitetą, teritorinį vientisumą ir Budapešto memorandumu prisiimtus įsipareigojimus“, – teigiama URM pranešime.

Taip pat pareikalauta, jog Rusija nedelsiant nutrauktų agresyvius veiksmus prieš Ukrainą, išvestų kariuomenę iš okupuotų Ukrainos teritorijų, atitrauktų Rusijos karines pajėgas nuo Ukrainos sienų ir imtųsi diplomatinių konflikto sureguliavimo priemonių.

Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pripažino Maskvos remiamų separatistų valdomų Donecko ir Luhansko regionų nepriklausomybę.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.