Rusijos karių skaičius Baltarusijoje sparčiai artėja prie 30 tūkst. – Anušauskas

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

Rusijos karių skaičius Baltarusijoje sparčiai artėja prie 30 tūkst., pajėgos orientuotos į pietus – prieš Ukrainą, teigia Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Jis labai sparčiai artėja prie 30 tūkst. ir matyti, kad visos tos pajėgos orientuotos į pietus. Visos pajėgos orientuotos prieš Ukrainą. Pratybų dalis ar ne pratybų dalis, jau vertina kariniai specialistai, kad tai itin pavojinga situacija ir pavojinga ji, žinoma, pirmiausia Ukrainai“, – trečiadienį Rukloje žurnalistams sakė ministras.

Jo teigimu, Rusija slepia tikrą karių skaičių pratybose Baltarusijoje.

Pasak krašto apsaugos ministro, Lietuva yra gavusi kvietimą stebėti šių pratybų, vyksiančių vasario 10–20 dienomis, baigiamąją fazę.

„Mes puikiai suprantame, kad dažniausiai tai būna tik parodomasis šou ir pilnam skaidrumui reikia detalios informacijos apie pratybas, dalyvių skaičių, sudėtį, techniką. Tai, ką mes matome Baltarusijoje, tikrai neatitinka viešai deklaruojamų skaičių“, – teigė A. Anušauskas.

Rusija teigia pajėgas telkianti karinėms pratyboms. Kremlius tvirtina kad po jų kariai paliks Baltarusiją, tačiau konkrečios išvedimo datos nepateikia.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.