Rusijos pareigūnų liudijmai: J. Milius prašė priimti P. Gražulį, šis gynė „Judex“

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Rusijos tarnybų pareigūnai Lietuvos tyrėjams patvirtino, jog tuometinis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius prašė priimti Seimo narį Petrą Gražulį, o šis atvykęs į Karaliaučių tikino, kad „Judex“ eksportuoja kokybišką produkciją.

Ketvirtadienį teismas pagarsino Rusijos pareigūnų pagal teisinės pagalbos sutartį apklaustų Karaliaučiaus srityje gyvenančių trijų Rusijos piliečių parodymus, tarp jų – tuometinių veterinarijos tarnybos atstovų.

Rusijos Federacijos veterinarijos tarnybos Karaliaučiaus srities padalinio vadovas Andrejus Ivanovas patvirtino, kad 2015 metais jam skambino tuometinis Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius ir prašė susitikti su P. Gražuliu.

Susitikimas įvyko Karaliaučiuje. Pasak A. Ivanovo, P. Gražulis buvo su moterimi, kurios nepristatė, ir teigė, kad „Judex“ eksportuoja kokybišką produkciją, tuo metu Rusijos laboratorija savo tyrimus atlieka nekokybiškai. A. Ivanovas tvirtino, kad laboratorija dirba gerai, o jos tyrimo rezultatai – patikimi. Jo teigimu, P. Gražulis jam nieko nesiūlė ir neprašė, materialinių vertybė nedavė.

A. Ivanovas neigė, kad vėliau buvo atskirai susitikęs su Seimo nario padėjėja Patricija Pachomovaite, tvirtino jos nepažįstantis, ši jam 500 eurų neperdavusi.

Tarpsritinės veterinarijos laboratorijos Karaliaučiuje vedėjas Vladimiras Popovas liudijo, kad dėl „Judex“ produkcijoje rastų listerijos bakterijų iš jokių Rusijos pareigūnų nurodymų nefiksuoti pažeidimų negavęs. Jis sakė nei su P. Gražuliu, nei su „Judex“ atstovais nebendravęs.

P. Pachomovaitei  – bauda už neatvykimą į teismą

Ketvirtadienį į Vilniaus apygardos teismo posėdį liudyti Seimo nario P. Gražulio byloje neatvykusiai buvusiai jo padėjėjai P. Pachomovaitei skirta bauda.

Šios liudytojos apklausai buvo numatytas visas pusdienis – nuo ryto iki vidurdienio. 

Teisėja Daiva Kazlauskienė informavo, kad P. Pachomovaitei šaukimai į teismo posėdį elektroniniu paštu siųsti dukart – rugpjūčio 30-ąją ir rugsėjo 27-ąją. Į pirmąjį laišką liudytoja išvis nereagavo, o į antrąjį spalio 5-ąją atsakė, kad į teismo posėdį gali atvykti ne anksčiau kaip 16 val., nes gyvena Kaune ir prižiūri mažą vaiką, kurio neturi kam palikti.

Generalinės prokuratūros prokuroras Rolandas Stankevičius siūlė P. Pachomovaitę atvesdinti į kitą teismo posėdį, tačiau teismas nusprendė skirti dešimties minimalaus gyvenimo lygio dydžio baudą, tai yra 500 eurų.

Pasak teisėjos D. Kazlauskienės, atvesdinimas liudytojai nebus taikomas, nes ji turi  pasirūpinti mažu vaiku, tačiau teisėja akcentavo, kad tai svarbi liudytoja, todėl teismo posėdyje ji turėtų dalyvauti gyvai.

Buvusi Seimo nario padėjėja ir buvusi šaldyto maisto gamybos įmonės „Judex“ komercijos direktorė P. Pachomovaitė turi liudyti P. Gražulio galimo piktnaudžiavimo byloje. Bylos duomenimis, ją su Seimo nariu siejo ne tik darbo, bet ir asmeniniai santykiai.

Kaltinimai piktnaudžiavimu

Generalinė prokuratūra kaltina politiką nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario piktnaudžiavus Seimo nario padėtimi, dėl ko žalos patyrė valstybė.

Bylos duomenimis, parlamentaras iš privačios bendrovės „Judex“ galbūt siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą. Taip pat jis, anot kaltintojų, siūlė Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais.

Į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų.

Kaltinamajame akte rašoma, kad Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

Seimo narys kaltę kategoriškai neigia.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *