Rusų ambasadorius Afganistane ketina susitikti su talibais Kabule

Фото afghanistan.mid.ru

Rusijos ambasadorius Afganistane antradienį Kabule susitiks su Talibano atstovais, pranešė rusų užsienio reikalų ministerijos pareigūnas Zamiras Kabulovas.

„Mūsų ambasadorius palaiko ryšį su Talibano lyderiais, rytoj jis susitiks su Talibano saugumo koordinatoriumi“, – pirmadienį interviu radijui „Echo Moskvy“ sakė Z. Kabulovas.

Jo teigimu, Rusijos ambasadorius Dmitrijus Žirnovas su talibais aptars, kaip islamistų judėjimas planuoja užtikrinti Maskvos atstovybės Afganistano sostinėje saugumą.

Sekmadienį, talibams bebaigiant užimti Afganistaną, Z. Kabulovas pareiškė, kad Rusija neketina evakuoti savo ambasados. Vis dėlto pirmadienį jis nurodė, kad dalis jos darbuotojų bus evakuoti.

Pasak Z. Kabulovo, Maskva spręs dėl naujos Talibano vyriausybės pripažinimo remdamasi „naujosios valdžios elgesiu“.

„Atidžiai stebėsime, kaip atsakingai jie valdys šalį artimiausioje ateityje. Ir remdamiesi rezultatais Rusijos lyderiai padarys reikiamas išvadas“, – teigė URM pareigūnas.

Rusija nori „civilizuoto Afganistano“

Duodamas interviu iš Kabulo valstybinei televizijai „Rossija 24“, ambasadorius D. Žirnovas pareiškė, kad Talibanas pradėjo „įsikurti“ Kabule ir įtvirtino „viešąją tvarką“.

„Talibai jau saugo mūsų ambasadą, – sakė jis. – Jie vėl patikino, kad nuo Rusijos diplomatų galvos nenukris nė plaukas.“

D. Žirnovo teigimu, Rusija nori „kad Afganistanas būtų civilizuotas, kad ten nebūtų terorizmo, kad ten nebūtų narkotikų ir kad Afganistanas palaikytų gerus santykius su visomis pasaulio šalimis“.

Pasak ambasadoriaus, Talibanas visa tai pažadėjo įgyvendinti, o Maskva tikėsis, kad šie pažadai bus ištesėti.

Diplomatas teigiamu signalu pavadino faktą, kad Kabule „tebedirba mergaičių mokyklos“.

Praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje Maskva įsivėlė į dešimtmetį trukusį niokojantį Afganistano karą. Tas konfliktas pareikalavo iki 2 mln. afganų ir 14 tūkst. sovietų karių gyvybių, taip pat privertė 7 mln. žmonių palikti namus.

10-ojo dešimtmečio pradžioje kovotojai iš sovietams besipriešinusių modžahedų gretų padėjo įkurti Talibaną.

Maskva antradienį dalyvaus neeiliniame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl Afganistano.

Pastaraisiais metais Rusija siekė užmegzti ryšį su Talibanu ir kelis kartus, vėliausiai – praėjusį mėnesį, priėmė talibų atstovus Maskvoje.

Maskva taip pat atidžiai stebi galimą nestabilumo išplitimą į kaimynines Centrinės Azijos šalis, kuriose Rusija tebeturi karines bazes.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.